wtorek, 16 kwietnia

Wczoraj, podczas konferencji F8, Facebook ogłosił, że aktualizacja programu Messenger uprości aplikację czatu i zmniejszy ilość wizualnego bałaganu dodanego do interfejsu użytkownika w ciągu ostatnich kilku lat. The Next Web udostępnił zdjęcie nowej aktualizacji, pokazując oczyszczony interfejs, tryb nocny i wiele innych.

Zaktualizowany Facebook Messenger znacznie zmniejszy liczbę przycisków w dolnej części ekranu do zaledwie trzech i przesunie kamerę i przycisk dzwonienia do prawego, górnego rogu. W bieżącej aplikacji w dolnym wierszu znajduje się pięć przycisków Start, Osoby, Aparat, Gry i Odkryj. Jak zauważył The Next Web, Facebook nie wydaje się usuwać żadnych funkcji z Messengera, więc wszystko, co pojawia się jako brakujące, jest uważane za połączone z innym przyciskiem.

Messenger będzie nadal otwierał się na najnowszej liście czatów, a kręgi znajomych będą znajdować się u góry ekranu, na którym znajduje się przycisk +, który będzie dodawany do opowiadania Relacji – funkcji sklonowanej ze Snapchata. Po kliknięciu na Czat dolne przyciski interfejsu użytkownika przesuwają się, aby uwzględnić opcje czatu, aparatu i ikon emoji. Na tym ekranie będzie można dostosować także czat przy użyciu różnych opcji kolorów i ustawić skróty do ulubionych emotikonów.

Podczas przemówienia na temat aktualizacji, CEO Facebooka Mark Zuckerberg powiedział, że firma wie, że jego użytkownicy chcą „prostego i szybkiego interfejsu” w aplikacji Czatu, dlatego „przy tej okazji całkowicie przeprojektował Messengera, aby skoncentrować się na tych pomysłach”. Facebook wprowadził uproszczoną wersję programu Messenger Lite w 2016 roku, ale została ona udostępniona tylko na urządzenia z Androidem i nie została jeszcze wypuszczona na iOS.

Jeśli chodzi o termin pojawienia się aktualizacji, Zuckerberg powiedział, że nowa wersja aplikacji Messenger na iOS nadejdzie „bardzo, bardzo szybko”.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx