sobota, 20 kwietnia

Według japońskiego bloga Mac Otakara, kolejny tańszy iPad firmy Apple może być wyposażony w przycisk zasilania z Touch ID i przesuniętą kamerę FaceTime.

Raport przytacza wiele chińskich źródeł, które twierdzą, że rzekome rendery iPada 10. generacji udostępnione na początku tego miesiąca nie przedstawiają dokładnie pozycji Touch ID ani przedniej kamery FaceTime na urządzeniu.

Po pierwsze, choć rendery pokazały iPada z tradycyjnym przyciskiem Home z Touch ID w dolnej ramce, to raport sugeruje, że urządzenie może mieć Touch ID w przycisku zasilania na górnej krawędzi obudowy, podobnie jak najnowsze modele iPada Air i iPada mini.

Po drugie, raport twierdzi, że kamera FaceTime może być umieszczona w prawej ramce urządzenia do korzystania w orientacji poziomej. Raport mówi, że funkcja „Centrum Uwagi” firmy Apple, która pomaga utrzymać się w centrum kadru podczas rozmów wideo, działa lepiej, gdy iPad jest umieszczony w orientacji poziomej, i mówi, że nowa pozycja kamery FaceTime w prawej ramce dostosowałaby się do tego scenariusza użytkowania.

Źródła raportu twierdzą jednak, że poprzednie rendery iPada 10. generacji dokładnie pokazywały ogólne wymiary urządzenia. Wcześniejsze plotki sugerowały, że iPad 10. generacji będzie wyposażony w większy 10,5-calowy wyświetlacz, port USB-C, układ A14 Bionic, obsługę 5G w modelach komórkowych, cieńsze ramki i płaskie krawędzie. Dla porównania, iPad dziewiątej generacji ma wyświetlacz o przekątnej 10,2 cala i chip A13 Bionic.

Masowa produkcja iPada 10-tej generacji już podobno ruszyła. Oczekuje się, że Apple ogłosi urządzenie na konferencji w październiku, częściowo dlatego, że iPadOS 16 został podobno opóźniony do października, chociaż warto zauważyć, że iPad dziewiątej generacji został zaprezentowany we wrześniu ubiegłego roku wraz z iPhonem 13 i nowym iPadem mini.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx