sobota, 24 lutego

Jak donosi Bloomberg Apple planuje opóźnić premierę iPadOS 16 do października, co oznacza, że ​​oprogramowanie na iPada nie zostanie wypuszczone wraz z iOS 16 we wrześniu jak zazwyczaj bywało.

Apple opracował dla iPada nową funkcję wielozadaniowości o nazwie Stage Manager, która będzie oferować wielozadaniowość bardziej przypominającą tą z Maca. Mówi się, że opóźnione wypuszczenie iPadOS 16 jest częściowo spowodowane wdrożeniem Stage Managera, ponieważ Apple wciąż pracuje nad błędami wykrytymi w wersjach beta. Opóźnione wypuszczenie pozwoli Apple poświęcić więcej czasu na ukończenie iOS 16, a następnie firma będzie mogła przejść do finalnych prac nad iPadOS 16.

Stage Manager jest ograniczony do modeli iPadów Pro M1 i iPada Air M1 i nie będzie dostępny na starszych iPadach, co wywołało pewne kontrowersje. Apple utrzymuje, że nie jest możliwe oferowanie akceptowalnej wielozadaniowości na starszych iPadach, stąd ograniczenie.

Odkąd Apple wydzielił iPadOS jako osobny system operacyjny w 2019 roku, wersje iPadOS były w dużej mierze powiązane z wersjami iOS, z aktualizacjami oprogramowania dla iPhone’a i iPada wypuszczanymi w tym samym czasie. Opóźnione wydanie iPadOS 16 oznacza odejście od standardowych planów Apple.

Wprowadzenie iPadOS 16 w październiku oznacza, że oprogramowanie zostanie wypuszczone bliżej premiery nowych iPadów. Apple opracowuje nową wersję iPada Pro z chipem M2 oraz podstawowego iPada wyposażonego w port USB-C, które mają zadebiutować jeszcze w tym roku.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx