środa, 17 kwietnia

Apple ogłosił dziś, że rozszerza swój program samodzielnych napraw o komputery MacBook Air i MacBook Pro.

Od jutra użytkownicy modeli MacBook Air i MacBook Pro z chipami z rodziny M1 będą mogli uzyskać instrukcje naprawy oraz oryginalne części i narzędzia Apple w sklepie „Self Service Repair” firmy Apple. Apple twierdzi, że program samodzielnych napraw dla MacBooka Air i MacBooka Pro będzie oferować kilkanaście różnych typów naprawy dla każdego modelu, w tym wyświetlacza, górnej obudowy z baterią i gładzika, a w przyszłości będzie ich więcej.

Apple uruchomił program samodzielnych napraw dla iPhone’a 12 i iPhone’a 13 na początku tego roku. W przypadku komputerów Mac program będzie działał tak samo, jak w przypadku iPhone’a, zobowiązując klientów do zapoznania się z instrukcją naprawy przed odwiedzeniem sklepu „Self Service Repair” w celu zamówienia części i narzędzi.

Apple będzie oferował wypożyczenie zestawu narzędzi za 49 dolarów dla klientów, którzy nie chcą kupować narzędzi do pojedynczej naprawy, zapewniając im dostęp do zestawu narzędzi przez tydzień z bezpłatną wysyłką. Klienci mogą odesłać wymienione części z powrotem do Apple w celu regeneracji i recyklingu, często otrzymując dzięki temu zniżkę na zakupy do naprawy.

Program działa obecnie tylko w Stanach Zjednoczonych. Apple potwierdził, że rozszerzy program na kolejne kraje jeszcze w tym roku, zaczynając od Europy. „Dla zdecydowanej większości klientów, którzy nie mają doświadczenia w naprawie urządzeń elektronicznych, wizyta u profesjonalnego dostawcy napraw z certyfikowanymi technikami, którzy używają oryginalnych części Apple, jest najbezpieczniejszym i najbardziej niezawodnym sposobem na naprawę” – dodała firma.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx