poniedziałek, 27 maja

Dziesiąta generacja iPada firmy Apple jest już podobno w produkcji i ma posiadać „poważne” zmiany w wyglądzie wynika z raportu tajwańskiej witryny internetowej DigiTimes.

Choć raport nie zawiera żadnych konkretnych szczegółów na temat nowego wyglądu iPada 10 generacji, to wcześniejsze plotki sugerują, że urządzenie będzie wyposażone w większy, 10,5-calowy wyświetlacz z nieco cieńszymi ramkami, portem USB-C i płaską obudową z wystającą tylną kamerą. Oczekuje się, że tańszy iPad nadal będzie posiadał przycisk Home z Touch ID, ale ostatnie rendery pokazały, że urządzenie pozbawione będzie gniazda słuchawkowego, podobnie jak inne modele iPada.

Oprócz zmiany wyglądu, tańszy iPad ma zyskać szybszy chip A14 Bionic i obsługę 5G dla modeli komórkowych. Inne urządzenia z chipem A14 to iPad Air czwartej generacji i wszystkie cztery modele iPhone’a 12.

Według DigiTimes, Apple planuje wypuścić iPada 10. generacji we wrześniu, ale źródła cytowane w raporcie stwierdziły, że są zaniepokojone tymczasowymi ograniczeniami zasilania nałożonymi przez chiński rząd na fabryki w południowo-zachodniej prowincji Syczuan. Wśród intensywnej fali upałów do 20 sierpnia odcięto energię elektryczną odbiorcom przemysłowym w 19 miastach w całej prowincji, aby nadać priorytet dostawom energii elektrycznej dla gospodarstw domowych, a wszystkim użytkownikom przemysłowym nakazano w tym okresie wstrzymanie produkcji.

Według raportu, iPady są produkowane głównie w Syczuanie przez producentów Foxconn i Compal, który dodaje, że sześciodniowe wyłączenie prądu prawdopodobnie nie wpłynie na ogólną wydajność produkcji w sierpniu. Jeśli jednak ograniczenia mocy zostaną przedłużone, może to wpłynąć na masową produkcję produktów.

Apple zaprezentował iPada dziewiątej generacji podczas konferencji we wrześniu 2021 roku wraz z iPhonem 13, Apple Watch Series 7 i iPadem mini szóstej generacji.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx