piątek, 12 kwietnia

Sonos, znany ze swojej oferty głośników i produktów do kina domowego, ma zamiar wejść  na rynek słuchawek w 2024 roku. Plotki z zeszłego roku wskazywały, że Sonos mógłby wprowadzić słuchawki już w kwietniu 2024, jednak nowe doniesienia od Bloomberga sugerują opóźnienie premiery z powodu problemów z oprogramowaniem.

Słuchawki mają być dostępne do zakupu w pierwszej połowie czerwca, a opóźnienie wynika z konieczności rozwiązania problemu z oprogramowaniem. Sonos pracuje nad rozwiązaniem problemu z połączeniem słuchawek do sieci Wi-Fi.

Sonos ma na celu konkurować z AirPods Max, oferując słuchawki za 449 dolarów i nauszny design. Słuchawki będą dostępne w kolorach czarnym i białym i mają oferować funkcje takie jak nawigacja głosowa i synchronizacja z głośnikami, soundbarami oraz subwooferami Sonos.

Cena słuchawek AirPods Max firmy Apple to w Stanach Zjednoczonych 549 dolarów a w Polsce 2699 złotych, choć często można je znaleźć taniej u zewnętrznych sprzedawców. Tym samym, słuchawki od Sonos były tańsze o około 100 dolarów czyli w Polsce jakieś 500 złotych i kosztować około 2100 złotych.  Apple nie aktualizował AirPods Max od ich premiery w 2020 roku, a więc zbliżają się one do czterech lat na rynku. Oczekuje się, że w tym roku pojawi się ich odświeżenie, choć plotki wskazują, że Apple nie planuje w nich dużych nowości. Zamiast tego, AirPods Max otrzymają port USB-C, nowe kolory i niewiele więcej.

Sonos ma dobrze ugruntowaną pozycję na rynku głośników i jest pierwszym wyborem dla tych, którzy nie szukają drogiego zestawu kina domowego, więc słuchawki Sonos również mogą sprzedawać się dobrze, jeśli firma zaoferuje wysokiej jakości dźwięk i głębszą personalizację niż dostępna w produktach audio Apple.

CEO Sonos, Patrick Spence, potwierdził w listopadzie 2023 roku, że firma ma zamiar wejść na nowy rynek i stwierdził, że ich oferta „zachwyci klientów i przyniesie natychmiastowe przychody”. Spence powiedział, że Sonos wygeneruje ponad 100 milionów dolarów z nowych produktów w 2024 roku, a nowe urządzenie będzie stanowić dużą część przychodów w drugiej połowie roku 2024.

Oprócz słuchawek, Sonos planuje również wprowadzić na rynek swój zestaw konkurencyjny dla Apple TV. Urządzenie to może pojawić się już pod koniec 2024 roku. Jeśli Sonos odniesie sukces ze słuchawkami, w przyszłości mogą pojawić się słuchawki douszne konkurujące z AirPods.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx