niedziela, 21 kwietnia

Dopiero przyszłoroczne podstawowe modele iPhone 17 i iPhone 17 Plus będą wyposażone w wyświetlacze OLED z technologią płyty montażowej o niskim poborze mocy, dzięki czemu będą one w stanie obsługiwać standard ProMotion a tym samym funkcję zawsze włączonego wyświetlacza.

Obecne modele iPhone’a 15 i iPhone’a 15 Plus wykorzystują niskotemperaturowe panele z polikrystalicznego krzemu (LTPS), podczas gdy modele Apple iPhone 15 Pro wykorzystują bardziej zaawansowane niskotemperaturowe panele z polikrystalicznego tlenku (LTPO). Panele LTPO obsługują technologię ProMotion, umożliwiając zwiększenie częstotliwości odświeżania wyświetlacza do 120 Hz, co zapewnia płynniejsze przewijanie i wyświetlanie treści wideo, gdy jest to wymagane.

ProMotion umożliwia także obniżenie częstotliwości odświeżania wyświetlacza do bardziej energooszczędnej częstotliwości już od 1 Hz, dlatego ekrany iPhone’a 15 Pro mają funkcję zawsze włączonego wyświetlania zegara, widżetów, powiadomień i tapety ekranu blokady nawet wtedy, gdy urządzenie jest zablokowane.

Oczekuje się, że Apple nadal będzie korzystać z mniej zaawansowanych paneli LTPS w tegorocznych iPhone’ach 16 i iPhone’ach 16 Plus, aby zachować rozróżnienie między modelami standardowymi i Pro, co oznacza, że cała seria iPhonów Apple w roku 2025 będzie pierwszą wyposażoną w technologię ProMotion i zawsze włączone wyświetlacze.

Według The Elec chiński dostawca BOE ma nadzieję dostarczyć Apple panele LTPO do iPhone’a z serii 17, ale wciąż pozostają pytania, czy uda mu się osiągnąć wymaganą moc produkcyjną przy jednoczesnym zachowaniu standardów kontroli jakości Apple.

Jeśli BOE nie będzie w stanie spełnić tych wymagań, Apple prawdopodobnie zwróci się do innych dostawców, takich jak Samsung i LG Display, w sprawie paneli LTPO i będzie polegać na BOE w zakresie paneli OLED opartych na LTPS dla swoich starszych modeli iPhone’a i możliwym iPhonie SE 4.

Według analityka wyświetlaczy, Rossa Younga, tegoroczne modele iPhone’a 16 Pro będą miały wyższy współczynnik proporcji 19,6:9, a zmiana ta obejmie standardowe modele iPhone’a 17 w następnym roku. Oczekuje się, że rozmiary urządzeń wzrosną odpowiednio z 6,12 i 6,69 cala do 6,27 i 6,86 cala. Oznacza to wzrost rozmiaru wyświetlacza o 2,5% w obu urządzeniach.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Artur
Artur
1 miesiąc temu

Jeszcze iP16 nie wyszedł a debile już o 17 Pier*ola

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx