niedziela, 21 kwietnia

Jak podaje Bloomberg, Apple anulował wszystkie plany wypuszczenia autonomicznego pojazdu elektrycznego. Firma Apple pracowała nad projektem Apple Car przez ponad dekadę i zainwestowała miliony dolarów w rozwój, zanim zdecydowała, że projekt nie jest wykonalny.

Jeff Williams, dyrektor operacyjny Apple, poinformował dziś około 2000 pracowników pracujących nad Apple Car, że projekt zostaje anulowany, co według doniesień było dla nich sporym zaskoczeniem.

Prace nad Apple Car są stopniowo redukowane, a wiele osób, które pracowały nad samochodem, zostanie przeniesionych do działu sztucznej inteligencji Apple, aby pracować nad generatywnym AI pod kierownictwem szefa AI, Johna Giannandrea.

W zespole Apple Car było wielu inżynierów sprzętu oraz projektantów samochodów więc najprawdopodobniej część osób zostanie zwolnionych. Niektórzy pracownicy będą mogli przejść do innych działów w firmie.

Na początku tego roku pojawiły się plotki, że projekt Apple Car został zredukowany, a Apple porzucił plany stworzenia w pełni autonomicznego samochodu  Apple skupił się na pojeździe elektrycznym z mniejszą liczbą funkcji samosterujących, który miał być na równi z technologią Tesli. Apple planował wydać samochód około roku 2026, ale teraz te plany zostały całkowicie zarzucone.

Informacje o Apple Car po raz pierwszy pojawiły się w 2014 roku, a od tego czasu projekt napotykał liczne problemy. Przedmiot prac zmieniał się i ewoluował wielokrotnie, a w Apple doszło do kilku zmian na stanowiskach kierowniczych z powodu wewnętrznych konfliktów. W 2021 projekt przejął szef Apple Watch, Kevin Lynch, który pracował nad redukcją skali projektu, starając się jednocześnie wyprodukować opłacalny samochód.

Według Bloomberga, seniorzy wykonawczy Apple podjęli decyzję o zakończeniu projektu Apple Car w ostatnich tygodniach.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx