niedziela, 19 maja

Producent popularnych inteligentnych głośników Sonos, planuje wprowadzić usługę własnego asystenta głosowego, która będzie konkurować z Siri, Asystentem Google, Alexą i innymi osobistymi asystentami głosowymi, donosi The Verge.

Sonos Voice umożliwi użytkownikom Sonos odtwarzanie i sterowanie odtwarzaniem na głośnikach Sonos. Głośniki Sonos obsługują już Amazon Alexa i Google Assistant, a Sonos Voice będzie mógł być używany zamiast tych usług. Głośniki Sonos nie obsługują Siri, ale ograniczona liczba poleceń głosowych Siri może być używana z produktami Sonos obsługującymi AirPlay 2.

Po wprowadzeniu asystenta Sonos Voice będzie on kompatybilny z Apple Music, więc użytkownicy Sonos będą mogli poprosić asystenta głosowego o odtworzenie treści Apple Music. Będzie również działać z Amazon Music, Pandora i Deezer, ale Spotify i YouTube Music nie będą kompatybilne.

Podobnie jak w przypadku wszystkich asystentów głosowych, Sonos Voice będzie zawierał słowo wzbudzające, dzięki czemu użytkownicy będą mogli powiedzieć „Hej Sonos”, aby aktywować funkcję odtwarzania muzyki. Aktywacja i rozpoznawanie głosu będą dostępne na urządzeniu ze względu na ochronę prywatności, a polecenia dźwiękowe nie będą przesyłane do chmury w celu przetworzenia.

Funkcja Sonos Voice ma zostać uruchomiona 1 czerwca w Stanach Zjednoczonych, a później zostanie wprowadzona na rynek międzynarodowy.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx