poniedziałek, 27 maja

Firma Apple udostępniła dziś zwiastun nadchodzącego serialu dokumentalnego o surfingu „Życie na fali”, którego premiera ma się odbyć w piątek, 29 kwietnia. Serial prezentuje świat najlepszych surferów na świecie, walczących o tytuł mistrza świata.

„Życie na fali” oferuje dostęp za kulisy i intymne głębokie zanurzenie się w aspiracje, wyzwania, osiągnięcia i życie osobiste surferów, którzy rywalizują o pozostanie w elitarnym gronie mistrzów WSL 2021 i zabiera widzów w podróż po najlepszych miejscach do surfowania na całym świecie. Serial podąża za zawodami w 2021 roku, w trakcie trwającej globalnej pandemii, jednocześnie badając dynamiczną kulturę surfingu wraz z aktualnymi problemami, oraz wpływ sportu na zdrowie psychiczne i fizyczne.

Seria został nakręcony podczas zawodów World Surf League mężczyzn i Women’s Championship Tour w 2021 roku, a pierwszy odcinek rozpoczyna się po zawodach na Banzai Pipeline na Hawajach. Banzai Pipeline i inne miejsca do surfowania używane w mistrzostwach są bardzo niebezpieczne, a Pipeline jest szczególnie znany z najbardziej śmiercionośnych fal na świecie, które doprowadziły do śmierci kilku surferów.

Inne spoty jakie zobaczymy w serialu to Santa Cruz w Kalifornii, Nowa Południowa Walia w Australii, Papara na Tahiti, Zatoka Taghazout w Maroko, Bali w Indonezji, Tuamotus na Polinezji Francuskiej; Netanja w Izraelu i więcej.

W dokumencie pojawią się jedni z najwyżej notowanych surferów na świecie, w tym 11-krotny mistrz świata Kelly Slater, siedmiokrotna mistrzyni świata Stephanie Gilmore, trzykrotna mistrzyni świata Gabriela Medina, dwukrotny mistrz świata Tyler Wright, Mistrz świata z 2019 roku i złoty medalista olimpijski Italo Ferreira i olimpijka 2021 Tatiana Weston-Webb. Już dziś zapowiedziano drugi sezon serialu.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx