wtorek, 18 czerwca

Senacka Komisja Sądownictwa USA zatwierdziła dziś ustawę o otwartych rynkach aplikacji, czyli ustawę antymonopolową, która pozwoliłaby na tworzenie alternatywnych sklepów z aplikacjami i alternatywnych systemów płatności w aplikacjach na iPhone’a. Ustawa trafi teraz pod głosowanie w Senacie.

Apple wezwał Senacką Komisję Sądownictwa do odrzucenia projektu ustawy, argumentując, że sideloading stanowiłby zagrożenie dla prywatności i bezpieczeństwa klientów.

„Sideloading umożliwiłby złym podmiotom obejście ochrony prywatności i bezpieczeństwa Apple poprzez dystrybucję aplikacji bez krytycznych kontroli prywatności i bezpieczeństwa. Przepisy te umożliwiłyby rozprzestrzenianie się złośliwego oprogramowania, oszustw i wykorzystywania danych.” – powiedział szef Apple, Tim Powderly, w liście wysłanym do Komisji na początku tego tygodnia.

W zeszłym miesiącu Senacka Komisja Sądownictwa USA zatwierdziła amerykańską ustawę o innowacji i wyborach w Internecie, kolejną ustawę antymonopolową, która pozwoliłaby na sideloading i przeciwko której wypowiedział się Apple, powołując się na te same zagrożenia dla prywatności i bezpieczeństwa.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx