niedziela, 26 marca

Senacka Komisja Sądownictwa USA rozważy dziś ustawę o otwartych rynkach, czyli ustawę antymonopolową, która pozwoliłaby na pobieranie aplikacji ze źródeł zewnętrznych tzw. sideloading i alternatywne sklepy z aplikacjami.

Jeszcze przed spotkaniem, szef działu do spraw rządowych Apple, Tim Powderly wysłał list do członków komisji, wzywając ich do odrzucenia projektu ustawy, informuje Bloomberg. Powderly powtórzył argument dotyczący prywatności i bezpieczeństwa, który kierownictwo Apple wielokrotnie wysuwało w związku z niebezpieczeństwem związanym z sideloadingiem.

Sideloading umożliwiłby złym podmiotom obejście ochrony prywatności i bezpieczeństwa Apple poprzez dystrybucję aplikacji bez krytycznych kontroli prywatności i bezpieczeństwa. Przepisy te umożliwiłyby rozprzestrzenianie się złośliwego oprogramowania, oszustw i wykorzystywania danych.

Dodał również, że Apple jest „głęboko zaniepokojony”, że ustawodawstwo w obecnej formie „ułatwi dużym platformom mediów społecznościowych unikanie prokonsumenckich praktyk Apple w App Store”.

Senacka Komisja Sądownictwa USA omówiła już amerykańską ustawę o innowacji i wyborach w Internecie, kolejną ustawę antymonopolową wprowadzoną w czerwcu 2021 roku, przeciwko której również wypowiedział się Apple. Pomimo protestów Apple, projekt ustawy został zatwierdzony i przejdzie na głosowanie w Senacie. Prawdopodobnie dołączy do niej ustawa o otwartych rynkach.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx