sobota, 13 lipca

screen-shot-2-800x530

Samsung ogłosił oficjalnie, że prosi swoich globalnych partnerów o zaprzestanie sprzedaży i wymiany Galaxy Note 7 przynajmniej na czas dalszych badań związanych z dalej występującymi przypadkami zagrożeń bezpieczeństwa nawet z urządzeniami zastępczymi.

Od ubiegłego tygodnia, pojawiło się kilka doniesień od klientów, którzy mieli wymienione swoje smarfony Galaxy Note 7 na nowe, uznane przez Samsunga za bezpieczne, a które i tak się zapaliły. Urządzenia korzystały podobno z baterii, które Samsung uznał jako „nie podatne na przegrzanie i zapalenie.”

W środę, lot z Louisville do Baltimore został ewakuowany, gdy Note 7 zaczął się palić. W sobotę, 13-letnia dziewczynka w Minnesocie doznała poparzeń wadliwym urządzeniem, a mężczyzna w Kentucky ucierpiał zatruwając się dymem, po tym jak jego Note 7 zapalił się gdy spał.

Przez poniedziałek rano wszyscy główni operatorzy w Stanach Zjednoczonych ogłosili plan wstrzymania sprzedaży i „bezpieczną” wymianę Galaxy Note 7, a teraz sprzedaż chwilowo kończy się na całym świecie. Według Samsunga, klienci posiadający Galaxy Note 7 lub wymieniony Galaxy Note 7 powinni natychmiast wyłączyć swoje urządzenia i przestać je używać.

Pracujemy z odpowiednimi organami regulacyjnymi w celu zbadania niedawnych przypadków związanych z Galaxy Note 7. Ponieważ bezpieczeństwo konsumentów pozostaje naszym priorytetem, Samsung poprosi wszystkich operatorów i partnerów handlowych na całym świecie o wstrzymanie sprzedaży i wymiany Galaxy Note 7 na czas dochodzenia.

Wcześniejsze doniesienia sugerowały, że Samsung wstrzymał nawet produkcję Galaxy Note 7. Samsung powiedział, że „tymczasowo dostosowuje harmonogram produkcji Galaxy Note 7 w celu podjęcia dalszych kroków zapewnieniających spełnienie kwestii jakości i bezpieczeństwa”, a większa ilość informacji ma być dostępna w trakcie miesiąca.

Oficjalne stanowisko rzecznika prasowego Samsunga poniżej:

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx