poniedziałek, 4 marca

W sierpniu br. Apple pozwało Samsunga o naruszenie patentów oraz skopiowanie wyglądu smartfonów. Według złożonego w holenderskim sądzie wniosku urządzenia z serii Galaxy (zarówno telefony, jak i tablety) wykorzystywały rozwiązania zastrzeżone przez Apple. Wiele z zarzutów zostało uznanych za bezpodstawne, jednak jeden z nich okazał się słuszny.

FOSS Patens i Tweakers.net donoszą teraz, że sprawa została rozstrzygnięta, w wyniku czego sędzia zakazał Samsungowi sprzedaży smartfonów Galaxy (ale nie tabletu) w wielu krajach Unii Europejskiej (w tym w Polsce) do dnia 13 października . Zakaz dotyczy modeli Galaxy S, Galaxy S II, i telefonu Ace. Jak się okazało Samsung skopiował w tych modelach rozwiązanie dotyczące przeglądania zdjęć. Użyte zostały bowiem gesty, które opatentowane zostały przez Apple.

Galaxy S II to obecnie flagowy model tego producenta, który cieszy się dużą popularnością. Nieco starszy Galaxy S oraz Ace również mają dobre wyniki sprzedaży, usunięcie ich z europejskiego rynku z pewnością odbije się niekorzystnie na wynikach finansowych firmy.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx