poniedziałek, 27 maja

Samsung na swoich kanałach społecznościowych postanowił lekko zakpić z Apple za jego decyzję o usunięciu zasilacza z najnowszych modeli iPhone 12 i pozostałych modeli iPhone’a, podkreślając fakt, że smartfony Samsung Galaxy nadal są sprzedawane z zasilaczem.

Post na oficjalnym fanpage Samsunga na Facebooku mówi: „W zestawie z Galaxy” pokazując zdjęcie zasilacza.

Apple nie dodaje już zasilaczy ani słuchawek EarPods do zestawu z iPhonem, a zmiana dotyczy zarówno modeli najnowszych jak i sprzedawanych dalej modeli iPhone’a 11, iPhone’a SE i iPhone’a XR. Apple twierdzi, że zmiana pozwoli zmniejszyć emisję dwutlenku węgla zarówno poprzez wyeliminowanie akcesoriów, jak i dzięki mniejszym rozmiarom opakowań na telefony iPhone.

Podczas wtorkowej konferencji Apple powiedział, że zmiana została dokonana ze względów środowiskowych, ale pojawiły się spekulacje, że Apple mógł usunąć akcesoria, aby obniżyć koszty ze względu na koszt modemów 5G używanych w nowych urządzeniach. Od teraz iPhone’y Apple są dostarczane tylko z kablem USB-C na Lightning, a zasilacze i słuchawki należy zakupić osobno.

Chociaż Samsung reklamuje zasilacz USB-C, który jest dostarczany z obecnymi modelami Galaxy, plotki sugerują, że również planuje zaprzestać dodawania ładowarek do zestawów niektórych swoich smartfonów począwszy od 2021 roku. Zresztą to nie pierwszy taki przypadek.

W 2016 roku dość szeroko Samsung wyśmiewał decyzję Apple o usunięciu gniazda mini jack z telefonów iPhone, aby niedługo później samemu je usunąć ze swoich modeli telefonów. Wkrótce potem Samsung usunął ze swoich kanałów społecznościowych wszystkie reklamy w których wyśmiewał Apple za ten fakt.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx