wtorek, 28 listopada

Wszystko wskazuje na to, że Samsung wkrótce przestanie stosować gniazda słuchawkowe 3,5 mm w swoich telefonach. Prawie przytłaczające dowody świadczą o tym, że dostępny wkrótce model Galaxy Note 10 będzie wymagał od użytkowników podłączania słuchawek do portu ładowania.

Apple wprowadził tę zmianę kilka lat temu w ogniu licznych słów krytyki i reklam wyśmiewających brak gniazda słuchawkowego, wypuszczanych przez Samsunga.

Atrapy Note 10 i Note 10 Plus uzyskane przez Mobile Fun nie posiadają już dedykowanego gniazda audio. Również dziś pojawiły się w sieci zdjęcia własnego adaptera USB-C do załącza 3,5 mm firmy Samsung. Podobno będą dodawane do Note 10, więc kupujący nie będą musieli kupować własnego.

Samsung utrzymywał do tej pory dedykowany port audio. Nawet tegoroczna seria Galaxy S10 wciąż posiada port słuchawkowy. Ale ta era najwyraźniej dobiega końca.

IPhone 7 wydany w 2016 roku był pierwszym telefonem Apple pozbawionym gniazda słuchawkowego 3,5 mm. Firma tłumaczyła wówczas, że usunięcie tego starszego portu zwolniło miejsce w słuchawce na inne funkcje. Samsung prawie na pewno dokonuje tej zmiany z tego samego powodu. Jednak kilka lat później.

IPhone jest wyposażony w zestaw słuchawkowy, który korzysta z portu Lightning. Apple kieruje również klientów do słuchawek Bluetooth, takich jak AirPods. Samsung też ma już własne słuchawki bezprzewodowe, które zostały zaprezentowane na wiosnę.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx