sobota, 24 lutego

Według koreańskiej strony ETnews Samsung nie planuje dodawać ładowarek do pudełek niektórych swoich smartfonów od 2021 roku.

Samsung, podobnie jak Apple, planuje zaprzestać dodawać zasilacze ponieważ ładowarki „stały się powszechne” i pozwoli firmie zmniejszyć koszty produkcji smartfonów.

Wiele plotek sugeruje, że Apple planuje zaprzestać dodawania adapterów zasilania i słuchawek EarPods do przyszłych modeli iPhone’ów, sprzedając urządzenia tylko z kablem ładującym.

W chwili obecnej Apple dostarcza iPhone’y z zasilaczem 18 W lub 5 W w zależności od urządzenia, ale w 2020 roku Ci, którzy potrzebują zasilacza, mogą go zakupić osobno czy to od Apple czy od innej firmy. Wiele osób ma jednak pod ręką wiele zasilaczy ze swoich poprzednich produktów Apple.

Wyeliminowanie zasilacza i słuchawek dousznych z pudełka iPhone’a pozwoli Apple obniżyć koszty produkcji iPhone’a 12 wyposażonego w drogi sprzęt 5G.

Apple będzie również w stanie zaoszczędzić pieniądze na opakowaniu i prawdopodobnie podkreśli korzyści środowiskowe wynikające z mniejszej liczby akcesoriów w pudełku. Na początku tego tygodnia pojawiła się wizualizacja domniemanej wkładki pudełka iPhone’a 12, przedstawiająca znacznie cieńszą konstrukcję, w której zmieści się jeden kabel i sam iPhone.

Apple opracowuje również nowy, 20-watowy zasilacz USB-C, który prawdopodobnie będzie sprzedawany osobno w celu zastąpienia istniejących opcji ładowarki w iPhone’ie i wydaje się, że inni producenci smartfonów, tacy jak Samsung, pójdą w ślady Apple i podejmą podobne kroki w celu wyeliminowania akcesoriów.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx