niedziela, 21 lipca

Bloomberg informuje, że Apple zacznie zachęcać artystów i wytwórnie płytowe do korzystania z dźwięku przestrzennego w ramach wyższych tantiem.

Powołując się na źródła zaznajomione ze sprawą, Bloomberg twierdzi, że począwszy od przyszłego roku Apple będzie priorytetowo traktować strumienie utworów zmiksowanych w technologii Dolby Atmos. Zmiana spowoduje wyższe tantiemy dla artystów i wytwórni, które wdrożą i rozwijają technologię w swoich katalogach. Aby artysta otrzymał wyższe tantiemy słuchacze nie będą musieli słuchać wersji utworu w formacie Spatial Audio. Warunkiem jest jedynie dostępność utworów w Dolby Atmos. Nowe zasady Apple Music nie zostały jeszcze publicznie ogłoszone.

Apple Music wprowadziło obsługę dźwięku przestrzennego w 2021 roku, wykorzystując technologię Dolby Atmos do stworzenia wrażenia słuchowego dźwięku dochodzącego z różnych kierunków wokół słuchacza. Do uzyskania tego efektu niezbędny jest kompatybilny sprzęt audio. W lutym 2022 roku Apple ogłosił, że ponad połowa abonentów usługi korzysta z tej funkcji. Amazon Music podobnie zapewnia dźwięk Dolby Atmos bez dodatkowych kosztów, ale Spotify nie wprowadził jeszcze tego formatu.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx