sobota, 25 maja

Według analityka Apple Ming-Chi Kuo, Apple wprowadzi w przyszłym roku nowego, większego iPada Air o przekątnej 12,9 cala odświeżając obecną linię iPadów. To właśnie te dwa modele iPada Air będą pierwszymi, które Apple będzie chciał w przyszłym roku wprowadzić na rynek.

W swojej najnowszej prognozie Kuo przewiduje, że Apple zrekompensuje tegoroczny brak ruchu w ofercie swoich iPadów, aktualizując wszystkie istniejące modele, zaczynając od odświeżonego 10,9-calowego i nowego 12,9-calowego iPada Air z nowymi czipami, których masowa produkcja ma ruszyć w pierwszym kwartale 2024 roku.

Następne w kolejce do premiery są modele iPada Pro OLED, o których krążą plotki od jakiegoś czasu. W drugim kwartale Apple wprowadzi na rynek nowy 11-calowy i 13-calowy iPad Pro z przeprojektowaną obudową i nowym czipem M3.

Kuo uważa, że ostatnimi w planie produkcyjnym Apple na rok 2024 są nowy iPad mini i podstawowy iPad jedenastej generacji, czyli nowa wersja najtańszego tabletu Apple. Spowoduje to zaprzestanie produkcji iPada dziewiątej generacji, który jest obecnie nadal oferowany wraz z modelem 10. generacji.

Kuo uważa, że zmiany te spowodują jedynie niewielki wzrost sprzedaży iPadów w porównaniu z obecnym rokiem i przewiduje, że w 2024 r. będzie ona na poziomie około 52–54 mln sztuk. To jednak i tak daleko od szczytowego poziomu 63 milionów iPadów sprzedanych przez Apple w 2022 roku podczas pandemii.

Mark Gurman z Bloomberga zasugerował niedawno również, że Apple zaktualizuje całą gamę iPadów w 2024 roku, ale jego przewidywania dotyczące harmonogramu różnią się nieco od Kuo i nie wspominają o nowym, większym iPadzie Air.

Gurman wcześniej informował, że iPady z niższej i średniej półki mogą zostać zaktualizowane już w marcu 2024 roku, spodziewa się jednak, że nowe 11-calowe i 13-calowe modele iPada Pro z chipem M3 i wyświetlaczami OLED zostaną wprowadzone na rynek w pierwszej połowie 2024 roku. Kolejne iPady Air i iPad mini będą prawdopodobnie wyposażone odpowiednio w czipy M2 i A16 Bionic.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx