poniedziałek, 4 marca

Ridley Scott, reżyser oryginalnej reklamy Apple Macintosh „1984”, w wywiadzie dla IGN skomentował niedawną parodię jego reklamy przez Epic Games.

Kiedy Epic Games rozpoczął kampanię przeciwko Apple w związku z rzekomymi antykonkurencyjnymi zasadami App Store, nakręcił remake słynnej reklamy Apple z Super Bowl 1984 roku, wyreżyserowanej przez Ridleya Scotta, zatytułowaną „Nineteen Eighty-Fortnite”. Oryginalna reklama była oparta na powieści „1984” autorstwa George’a Orwella i miała na celu przedstawienie Apple jako buntownika przeciwko opresyjnemu reżimowi za jaki uważany był wtedy IBM.

Podczas gdy reklama Apple przedstawiała IBM jako złego „Wielkiego Brata”, Epic Games miał na celu pokazanie, że Apple jest teraz uciskającą autorytarną potęgą. W poście na blogu Epic Games zachęca graczy Fortnite do walki z „podatkiem od aplikacji” firmy Apple, używając hashtagu #FreeFortnite na platformach społecznościowych.

„Epic Games przeciwstawił się monopolowi App Store. W odwecie Apple zablokował Fortnite na miliardach urządzeń. Dołącz do walki, aby rok 2020 nie stał się rokiem 1984” – czytamy na końcu reklamy.

Scott potwierdził IGN, że widział parodię Epic i wyjaśnił, że chociaż uważa, że reklama Fortnite została dobrze wyprodukowana, mogła mieć mocniejszy przekaz.

Owszem, napisałem do nich, bo z jednej strony mogę się czuć zaszczycony tym, że skopiowali [moją reklamę] ujęcie po ujęciu. Szkoda jednak, że to przesłanie jest tak zwyczajne, kiedy mówią o demokracji i potężniejszych rzeczach… Nie wykorzystali tego.

Myślę, że animacja była świetna, pomysł był wspaniały, ale przesłanie brzmiało „ech”.

Fortnite narusza zasady App Store od 13 sierpnia, kiedy wprowadził opcję płatności bezpośrednich, która pozwalała uniknąć systemu zakupowego Apple w aplikacji, umożliwiając płatności bezpośrednio do Epic Games. Wkrótce po tym, jak Epic rażąco zignorował zasady App Store, Apple usunął aplikację ze sklepu, co doprowadziło do pozwu Epic i szybko zaostrzającej się walki prawnej między obiema firmami. W piątek Apple zamknął konto dewelopera Epic Games.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx