środa, 17 lipca

Zgodnie z nowym badaniem przeprowadzonym przez Omdia, iPhone 11 firmy Apple był najczęściej sprzedawanym smartfonem w pierwszej połowie tego roku i jednym z najpopularniejszych telefonów w 2020 roku.

Firma Apple sprzedała w tym roku około 37,7 miliona iPhone’ów 11, czyli o 10,8 miliona więcej niż najlepiej sprzedający się model iPhone XR w zeszłym roku.

Uznano, że kluczowym czynnikiem sukcesu iPhone’a 11 jest niższa cena początkowa, który jest o 200 złotych tańszy niż iPhone XR, ale wprowadza znaczące ulepszenia sprzętowe. W raporcie zauważono, że dzięki tym ulepszeniom sprzedaż iPhone’a w 2020 roku utrzymała się na wysokim poziomie pomimo światowego kryzysu związanego z koronawirusem.

Drugim najpopularniejszym telefonem w 2020 roku był Samsung Galaxy A51 (11,4 miliona sprzedanych sztuk), a następnie Xiaomi Redmi Note 8 (11 milionów sztuk) i Redmi Note 8 Pro (10,2 miliona sztuk).

Kilka innych modeli iPhone’a również znalazło się w pierwszej dziesiątce w tym nowy iPhone SE na piątym miejscu (8,7 mln sprzedanych egzemplarzy), a następnie iPhone XR (8 mln sztuk) i iPhone 11 Pro Max (7,7 mln sztuk). IPhone 11 Pro uplasował się na dziesiątym miejscu (6,7 mln sztuk).

Dostawy modeli ‌iPhone 11 Pro Max‌ i ‌iPhone 11 Pro‌ spadły w porównaniu z poprzednimi modelami ‌iPhone‌ XS Max i XS, ale ich rankingi poprawiły się, według Omdii.

Na zeszłorocznej liście znalazły się cztery modele Samsunga, podczas gdy w tym roku tylko jeden model ze średniej półki. Żadne z flagowych urządzeń Samsunga nie znalazło się w pierwszej dziesiątce, a zamiast tego wyparły je urządzenia Xiaomi Redmi, podwajając liczbę sprzedanych modeli Xiaomi w porównaniu do 2019 roku.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx