środa, 29 listopada

itime_side

AppleInsider odkrył, że Amerykańskie Biuro Patentów i Znaków Towarowych przyznało dziś Apple patent opisujący urządzenie noszone na nadgarstku, zawierające czujniki i łączność radiową pozwalającą na komunikowanie się z innymi urządzeniami, takimi jak iPhone, iPad lub Mac. Jest to kompleksowy patent, który opisuje niektóre z podstawowych cech prawdopodobnego urządzenia iWatch od Apple.

Wynalazek będący przedmiotem patentu opisany jest jako „iTime”(czyżby jednak nie iWatch) i zaprezentowany jest jako noszony na nadgarstku, zawierający pasek z czujnikami i potencjalnie wymiennymi modułami. Moduły, takie jak odtwarzacz multimedialny, mogą być przypinane do paska, który zawiera dodatki takie jak GPS i radio Wi-Fi, zwiększające funkcjonalność urządzenia. System przypomina trochę szóstą generację iPoda nano, którą można przypiąć do paska.

itime-patent

Apple opisuje również sposób podłączenia SmartWatch do urządzenia mobilnego, które pozwala na wyświetlanie połączeń przychodzących, wiadomości tekstowych i innych wpisów na wyświetlaczu noszonym na nadgarstku. W innym przykładzie, urządzenie może ostrzegać użytkownika, gdy znajduje się on poza zasięgiem, a także o ryzyku utraty urządzenia lub kradzieży. Patent zawiera także punkty dotyczące obsługi urządzenia za pomocą ruchu na bazie urządzenia noszonego na nadgarstku.

Według krążących od dawna plotek Apple pracuje podobno nad iWatch, urządzeniem w formie inteligentnego zegarka, które może zadebiutować jeszcze w tym roku. Plotki sugerują, że może on zawierać czujniki monitorujące poziomu aktywności fizycznej, tętno i inne funkcje życiowe i zdrowotne. Urządzenie będzie prawdopodobnie dzielić swoje dane z iOS za pośrednictwem nowej aplikacji Zdrowie w iOS 8.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Szemot
Szemot
9 lat temu

Warto dodać dla tych co potem będą mówić o tym, że Apple kopiuje urządzenia, ze pierwotnie patent był złożony w styczniu 2011roku.

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx