sobota, 15 czerwca

Według plotek udostępnionych przez konto Weibo, które ma udokumentowane doświadczenie w ujawnianiu dokładnych informacji o planach Apple, przyszły model „iPhone’a Ultra” będzie mógł rejestrować przestrzenne zdjęcia i filmy, które będzie można oglądać w zestawie Apple Vision Pro.

Konfiguracja aparatu przyszłego modelu „iPhone’a Ultra” wprowadzonego na rynek dopiero po wprowadzeniu na rynek zestawu Vision Pro podobno „skłoni rynek do ponownego przemyślenia, jakiego rodzaju zdjęcia i filmy powinien robić telefon komórkowy”. Wydaje się wysoce prawdopodobne, że informacja dotyczy robienia przestrzennych zdjęć i filmów, czyli unikalnej funkcji Vision Pro, która wykorzystuje kamery skierowane na zewnątrz do nagrywania wciągającej treści 3D.

Według Apple filmy i zdjęcia przestrzenne mają „niesamowitą głębię”, pozwalając użytkownikowi „zajrzeć w chwilę”. Apple twierdzi, że ta funkcja ma na celu umożliwienie użytkownikom ponowne przeżywanie wspomnień jak nigdy dotąd.

Standardowe zdjęcia i filmy z iPhone’a lub innego urządzenia można oczywiście oglądać na zestawie Apple Vision Pro, ale obrazy i filmy 3D są znacznie bardziej wciągające i można je zrobić wyłącznie za pomocą samego Vision Pro. Ta funkcja jest tak istotna dla doświadczenia Vision Pro, że urządzenie ma na górze dedykowany przycisk mechaniczny, który umożliwia jej aktywację.

W świetle najnowszych plotek wydaje się możliwe, że ten „trójwymiarowy aparat” może trafić do iPhone’a, prawdopodobnie poprzez dodanie kolejnego czujnika do tylnego aparatu, który składa się z głównego aparatu szerokokątnego, teleobiektywu, aparatu ultraszerokokątnego, skanera LiDAR i adaptacyjnej lampy błyskowej True Tone. Użytkownik Weibo przestrzegł, że dodatkowe informacje na temat możliwości nowego iPhone’a są obecnie niekompletne, co sugeruje, że może być ich więcej.

Warto przypomnieć, że nazwa „iPhone Ultra” była często używana na chińskich platformach mediów społecznościowych podczas dyskusji na temat przyszłego modelu „Pro Max”. Mówiło się nawet, że nazwa ta zastąpi właśnie model Pro Max. Obecnie nie oczekuje się już, że zmiana ta nastąpi w tym roku, ale według Marka Gurmana z Bloomberga Apple może wypuścić nowe, wysokiej klasy urządzenie o nazwie „iPhone Ultra”, plasujące się w ofercie powyżej „Pro Max” już w przyszłym roku. Premiera zestawu Apple Vision Pro planowana jest na początek 2024 roku.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx