niedziela, 19 maja

Według najnowszego raportu pochodzącego z Tajwanu Apple opracowuje tańszą serię MacBooków, która będzie konkurować z modelami Chromebooków w sektorze edukacyjnym, a które mogłyby zostać wprowadzone na rynek już w drugiej połowie 2024 roku.

Według źródeł branżowych DigiTimes Apple prawdopodobnie wprowadzi na rynek nową linię produktów, aby odróżnić ją od istniejących linii MacBooków Air i Pro. Zewnętrzny wygląd nadal będzie opierał się na metalowej obudowie, ale będzie on wykonany z „innych materiałów” jak i koszt elementów mechanicznych będzie niższy – twierdzi raport.

Wydaje się, że ramy czasowe wprowadzenia na rynek rzekomej nowej serii MacBooków opierają się na braku powiązanych działań u głównych dostawców Apple, takich jak Quanta Computer i Foxconn, co sprawia, że premiera w pierwszej połowie przyszłego roku jest jednak mało prawdopodobna.

Według DigiTimes Research w 2019 roku sprzedano ponad 13,9 mln Chromebooków, a w 2020 już ponad 30,4 mln a w 2021 33,5 mln. Liczby wskazują na popularność tanich laptopów Google w sektorze edukacyjnym, zwłaszcza w czasie globalnej pandemii i w jej okolicach.

Mówi się, że dostawy Chromebooków spadły od zakończenia obostrzeń związanych z COVID-19, ale skala dostaw jest nadal większa niż przed pandemią. Mówi się, że liczba instytucji edukacyjnych, które w ciągu ostatnich kilku lat wprowadziły Chromebooki, również odnotowała szybki wzrost, zwłaszcza w porównaniu z iPadami Apple, których sprzedaż pozostaje na niskim poziomie na rynku edukacyjnym.

W związku z tym, że to pierwsza plotka mówiąca, że Apple aktywnie pracuje nad nową serią MacBooków, których cena będzie niższa niż w przypadku MacBooków z wyższej półki, informację należy potraktować ostrożnie i poczekań na ewentualne potwierdzenia z innych źródeł.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx