poniedziałek, 4 marca

Producent czipów, firma Qualcomm twierdzi, że jej nowy procesor Snapdragon X Elite dla komputerów PC jest o 21% szybszy od najnowszego czipa M3 firmy Apple pod względem wydajności wielordzeniowej.

Prezentując komputery z nowym chipsetem, producent z San Diego powiedział Digital Trends, że Snapdragon X Elite notuje wielordzeniowy wynik w Geekbench na poziomie 15 300, podczas gdy Apple M3 uzyskuje wynik 12 154. Qualcomm nie wspomniał jednak o zużyciu energii przez maszynę napędzaną procesorem Snapdragon jako wektorze porównawczym, co jest ważnym wskaźnikiem wydajności.

Oczekuje się, że nadchodząca seria komputerów stacjonarnych Qualcomm z systemem Windows na rok 2024 będzie oferowana w różnych profilach konstrukcji termicznej. Profil 80 W nastawiony na wydajność działa szybciej, ale generuje więcej ciepła i wymaga aktywnego chłodzenia (wentylatory), natomiast profil 23 W nastawiony na wydajność jest przeznaczony do stosowania w cieńszych laptopach z pasywnymi systemami chłodzenia. Dla porównania, podstawowy MacBook Pro M3 firmy Apple jest wyposażony w pojedynczy wentylator, podobnie jak wycofany z produkcji 13-calowy MacBook Pro, ale w modelach M3 Pro i M3 Max zastosowano konstrukcje z dwoma wentylatorami, aby dodatkowe rdzenie mogły osiągnąć maksymalną wydajność pod obciążeniem.

Snapdragon X Elite został zaprezentowany pod koniec października, tuż przed ogłoszeniem przez Apple nowej linii MacBooków Pro wyposażonych w czipy serii M3. Pomimo twierdzeń o lepszej wydajności oferowanej przez czip Elite w porównaniu z Apple Silicon, Qualcomm przyznał, że „hardware… to jedyna rzecz, którą możemy kontrolować”, w związku z czym wrażenia użytkownika pomiędzy konkurencyjnymi urządzeniami „nie będą takie same”, ponieważ „oni korzystają z systemu macOS, a my — z Windows”.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx