wtorek, 18 czerwca

Według Marka Gurmana z Bloomberga Apple planuje dodać w przyszłym roku do Apple Watch monitorowanie ciśnienia krwi i wykrywanie bezdechu sennego.

W raporcie opisującym ambicje Apple związane ze zdrowiem Gurman przedstawia pierwszą wersję „przełomowej” technologii czujników ciśnienia krwi, którą Apple zamierza wprowadzić na rynek w przyszłym roku. Według Gurmana przyszła wersja opracowywanego systemu może dostarczyć dokładne liczby, a nawet zdiagnozować powiązane schorzenia. Jednak do tych ulepszeń „pozostaje jeszcze daleko” – dodaje.

W 2024 roku pojawi się także funkcja wykrywania bezdechu sennego oparta na zegarku Apple Watch. Według raportu na podstawie wzorców snu i oddychania oceni, czy dana osoba cierpi na daną chorobę, a następnie skieruje użytkowników do lekarza.

Jak już informowaliśmy, Apple pracuje również nad nieinwazyjnym monitorowaniem poziomu glukozy we krwi. Mówi się, że system Apple wykorzystuje krzemowy czip fotoniczny, aby świecić światłem lasera pod skórą w celu określenia stężenia glukozy w organizmie.

System monitorowania poziomu glukozy został zaprojektowany w podobny sposób jak system pomiaru ciśnienia krwi, w tym sensie, że obecnie monitoruje trendy poziomu cukru we krwi danej osoby i ostrzega użytkowników o stanie przedcukrzycowym, zamiast oferować rzeczywisty odczyt poziomu cukru we krwi.

Jednakże, jak wynika z najnowszego raportu Gurmana, powołującego się na osoby posiadające wiedzę na temat prac, monitorowanie poziomu glukozy we krwi prawdopodobnie nie pojawi się w produkcie jeszcze przez „co najmniej kilka lat”.

Poza Apple Watch, Apple ma także zamiar wprowadzić w 2024 roku funkcję działania aparatów słuchowych w słuchawkach AirPods. Dzięki nowej funkcji słuchawki AirPods będą mogły działać jako aparaty słuchowe dostępne bez recepty i wykonywać badania słuchu przeprowadzane zazwyczaj w gabinetach audiologów.

Raport Bloomberga zawiera dodatkowo interesujące informacje na temat ewoluujących inicjatyw Apple w zakresie zdrowia i opieki zdrowotnej w ostatnich latach.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx