środa, 21 lutego

W 2024 roku Apple wprowadzi na rynek czwartą generację słuchawek AirPods z wieloma nowymi funkcjami, dzięki którym słuchawki douszne będą bardziej atrakcyjne dla konsumentów poinformował dziś Mark Gurman z Bloomberga w swoim cotygodniowym newsletterze Power On.

Dostępne będą dwie wersje AirPods 4 w dwóch różnych przedziałach cenowych, przy czym Apple zamierza zastąpić zarówno AirPods 3, jak i tańsze AirPods 2, które nadal sprzedaje. Na razie różnica między AirPods 2 i AirPods 3 jest niewielka poza konstrukcją, co według Gurmana jest mylące dla klientów i kosztuje Apple pieniądze, gdy konsumenci wybierają tańszy model.

‌AirPods 4‌ usprawnią dostępne opcje AirPods. Słuchawki douszne będą miały zaktualizowany wygląd, o którym Gurman informował już w październiku. Oczekuje się, że nowe AirPods będą wyglądać jak skrzyżowanie obecnych AirPods i AirPods Pro, z krótszymi trzonkami. Oczekuje się, że poprawie ulegnie ich dopasowanie, ale nie jest jeszcze jasne, czy Apple doda do nich silikonowe końcówki douszne.

Przeprojektowana zostanie również ich obudowa wprowadzając głośniki dla alertów z aplikacji Znajdź oraz port ładowania USB-C zamiast portu Lightning. Wyższa wersja słuchawek AirPods będzie wyposażona w funkcję aktywnej redukcji szumów (ANC), która dotychczas była dostępna wyłącznie w AirPods Pro. Umożliwi to klientom uzyskanie ANC w bardziej przystępnej cenie.

W aktualizacji oprogramowania, która pojawi się pod koniec przyszłego roku, Apple doda funkcjonalność aparatów słuchowych, dzięki czemu słuchawki AirPods będą służyć jako dostępna bez recepty (OTC) alternatywa dla tradycyjnych aparatów słuchowych. W 2022 roku FDA zatwierdziła opcje aparatów słuchowych, torując Apple drogę do wprowadzenia na rynek słuchawek AirPods przeznaczonych dla osób z ubytkiem słuchu. Gurman powiedział, że Apple planuje również zaoferować testy słuchu, które poinformują użytkowników AirPods o utracie słuchu.

‌AirPods 4‌ zostaną wprowadzone na rynek w 2024 roku, być może we wrześniu, wraz z nowymi modelami  iPhone’a. Apple planuje także wypuszczenie nowej wersji AirPods Max w roku 2024, ale aktualizacja będzie ograniczona do nowych kolorów i dodania portu ładowania USB-C.

Droższe AirPods Pro firmy Apple zostaną odświeżone dopiero w 2025 roku, a Apple ma wprowadzić w nich zaktualizowany wygląd „skoncentrowany na komforcie” i szybszy chip.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx