piątek, 1 marca

Pierwsze plotki związane z iPhonem 15 sugerowały, że modele Pro będą wyposażone w nowe półprzewodnikowe haptyczne przyciski głośności obsługiwane przez nowy Taptic Engine. W kwietniu pojawiły się głosy, że Apple zrezygnował z tej nowości, planując pozostać przy standardowych przyciskach głośności.

Mark Gurman z Bloomberga potwierdził w ten weekend, że Apple zrezygnował z przycisków dotykowych i ma zamiar wprowadzić je w przyszłym roku. Gurman mówi, że Apple „waha się” nad tą funkcją ze względu na koszty i jej złożoność. Chociaż wewnętrzne modele testowe nadal mają tę funkcjonalność, Apple „prawdopodobnie” wstrzyma technologię półprzewodnikową do premiery iPhone’a 16 Pro.

Analityk Apple, Ming-Chi Kuo, twierdził również, że Apple planuje wstrzymać półprzewodnikowe przyciski do czasu premiery modeli iPhone’a 16‌ Pro, przy czym Kuo przypisuje opóźnienie „nierozwiązanym problemom technicznym przed masową produkcją”. Przyciski półprzewodnikowe będą ograniczone do przyszłorocznych modeli iPhone’a 16‌ Pro, podczas gdy tańsze modele iPhone 16‌ zachowają ten sam wygląd przycisków głośności co iPhone 14 i nadchodzący iPhone 15‌.

Wraz z przejściem na przyciski dotykowe Apple planował zmienić ich wygląd wprowadzając jeden ujednolicony przycisk zamiast dwóch. Ta zmiana wyglądu wydaje się być związana z zamianą na technologię haptyczną, dlatego modele iPhone’a 15 Pro będą korzystać ze standardowych dwóch przycisków głośności.

Nadal oczekiwana jest jednak jedna znacząca zmiana w wyglądzie i wprowadzenie przycisku wyciszania zamiast przełącznika wyciszenia. Przycisk wyciszania może służyć jako przycisk „Akcji” podobny do przycisku Akcji w Apple Watch Ultra, z opcją zaprogramowania go do wykonywania różnych funkcji.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx