piątek, 12 kwietnia

Nadchodzący Apple Watch Series 9 będzie posiadał nowy procesor oparty na chipie A15, który po raz pierwszy zastosowano w modelach iPhone 13 informuje Mark Gurman z Bloomberga. Gurman udostępnił informacje na nowym kanale na Discordzie dla subskrybentów biuletynu Power On.

Apple Watch Series 8, podobnie jak poprzedni Series 7, wykorzystuje chip, który jest zasadniczo identyczny z chipem S6, który był używany w Apple Watch Series 6. Apple nazywa chip Apple Watch Series 8 „S8”, ale jest to dwuletni chip bez poprawy prędkości.

Gurman mówi, że czip z serii 9 będzie „nowym procesorem”, a nie rebrandingiem czipu poprzedniej generacji. Zapytany, czy czip będzie oparty na czipie A15, powiedział, że wierzy, że tak będzie.

Dzięki zaktualizowanemu czipowi zbudowanemu przy użyciu technologii A15, Apple Watch Series 9 może mieć znaczną poprawę szybkości i wydajności, co poskutkuje krótszym czasem ładowania i dłuższą żywotnością baterii. Nowy czip może pomóc w obsłudze niektórych zaktualizowanych funkcji, które Apple planuje wprowadzić w systemie watchOS 10. Apple pracuje nad przebudową interfejsu systemu watchOS w systemie watchOS 10, ze szczególnym naciskiem na nowy system widżetów.

Chociaż możemy się spodziewać w tym roku pewnych znaczących zmian w systemie watchOS,  to sam Apple Watch Series 9 będzie w dużej mierze podobny do serii 8. Nie oczekuje się żadnych większych zmian w wyglądzie, ale zobaczymy niewielki wzrost prędkości dzięki nowemu czipowi.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx