niedziela, 4 czerwca

Według nowego raportu, produkcja iPhone’a w jednej z największych fabryk na świecie może spaść w przyszłym miesiącu nawet o 30% z powodu zaostrzenia obostrzeń związanych z COVID-19 w Chinach.

Główny zakład produkcyjny firmy Apple, Foxconn, w Zhengzhou, zatrudniający około 200 000 osób, został dotknięty rygorystycznymi ograniczeniami po wybuchu epidemii w fabryce, co doprowadziło do zamknięcia miasta liczącego około 10 milionów ludzi.

Nie jest jasne, ile przypadków wirusa zostało zidentyfikowanych, ale epidemia zmusiła personel do zamknięcia w miejscu pracy, co podobno wywołało niepokój, a nawet doprowadziło niektórych pracowników do ucieczki, przeskakując przez płot na zewnątrz zakładu.

Foxconn pracuje nad zwiększeniem produkcji iPhonów w innej fabryce w Shenzhen, aby zrekompensować braki – powiedziała Reuterowi osoba mająca bezpośrednią wiedzę na ten temat. Druga osoba zaznajomiona z sytuacją stwierdziła, że wielu pracowników pozostało w zakładzie w Zhengzhou, a produkcja jest kontynuowana.

W zeszłym tygodniu firma Foxconn ogłosiła, że zakazuje wszelkiego cateringu w zakładzie w Zhengzhou i będzie wymagać od pracowników spożywania posiłków w ich pokojach. W tym samym czasie tajwańska firma powiedziała, że utrzymuje normalną produkcję, ponieważ przyspieszyła montaż iPhone’a 14 przed pracowitym okresem świątecznym.

Chiny nadal borykają się ze sztywną polityką prezydenta Xi Jinpinga związaną z COVID, która narzuca surowe środki od regularnych testów i ograniczeń w podróżowaniu po lockdowny na pełną skalę.

Fabryki starają się kontynuować działalność w systemie „zamkniętego obiegu”, w którym pracownicy mieszkają i pracują na miejscu, ale polityka ta powoduje różne problemy w tym złość pracowników wyrażających w mediach społecznościowych żal za ich traktowanie i warunki życia.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx