sobota, 2 marca

Apple nie planuje jednak wypuszczać żadnych nowych komputerów Mac w pozostałej części tego roku, a wszystkie planowane premiery mają się odbyć w pierwszym kwartale 2023 roku. Należeć do nich mają zaktualizowane wersje MacBooka Pro, Maca mini i Maca Pro poinformował dziś Mark Gurman z Bloomberga.

W swoim najnowszym newsletterze Power On, Gurman pisze, że Apple postanowił poczekać do przyszłego roku z ogłoszeniem nowych komputerów Mac, w tym MacBooków Pro, które według wcześniejszych doniesień miały się pojawić w listopadzie. „Powiedziano mi, że Apple zamierza wprowadzić zmodernizowane modele – w tym wersje 14-calowego i 16-calowego MacBooka Pro z procesorem M2 – w pierwszym kwartale 2023 roku” – powiedział Gurman.

Podczas prezentacji ostatnich wyników finansowych firmy, dyrektor generalny Apple, Tim Cook, powiedział, że „skład produktów Apple jest ustalony” na święta, co może sugerować, że w tym roku nie będzie żadnych nowych produktów, ponieważ Apple przygotowuje się do sezonu świątecznego. Dyrektor finansowy Apple, Luca Maestri, dostarczył bardziej zdecydowanego potwierdzenia, mówiąc: „Mamy bardzo trudne porównanie z ubiegłym rokiem, w którym korzyścią było wprowadzenie na rynek MacBooka Pro z M1” – zauważył Gurman w Power On.

Jak wcześniej informowaliśmy, Apple kontynuuje testy Maca Pro z chipem Apple Silicon w konfiguracji obejmującej 24 rdzenie procesora (w tym 16 rdzeni wydajnościowych i osiem rdzeni energooszczędnych), 76 rdzeni graficznych i 192 GB pamięci RAM. Oczekuje się, że Mac Pro będzie zasilany przez układy „M2 Ultra” i „M2‌ Extreme” z co najmniej dwukrotnie lub czterokrotnie wyższą wydajnością niż układ M2 Max, który ma zostać ogłoszony wraz ze zaktualizowanymi MacBookami Pro w przyszłym roku.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx