piątek, 12 lipca

MMS w Plus iOS 9

Dziś zaczęły do nas docierać pytania związane z problem wysyłania wiadomości MMS po aktualizacji do iOS 9. Po wnikliwszym dochodzeniu okazało się, że wielu abonentów Plusa ma problem z wysyłaniem i odbieraniem MMSów. Wyjaśniło się, że przyczyną tego problemu jest brak certyfikacji sieci Plus.

Winę za zaistniałą sytuację Plus zrzuca na „politykę firmy Apple”, na którą operator „nie ma wpływu”. Jak może niektórzy nie wiedzą Plus nigdy nie był i nie jest w Polsce oficjalnym sprzedawcą produktów Apple, gdyż nie ma z Apple podpisanej umowy. O praktykach skąd pochodzą iPhone’y sprzedawane przez Plusa można w internecie czytać godzinami. Z tego też powodu Plus przez długi czas nie był w stanie oferować LTE na iPhone’ach.

Plus rozesłał do swoich abonentów oświadczenie o treści poniżej:

Wiadomości MMS w telefonach iPhone z wersją iOS 9.

Informujemy, że w telefonach Iphone z zainstalowanym oprogramowaniem iOS 9, nie ma możliwości wysyłania oraz odbierania wiadomości MMS. Powodem jest brak certyfikacji sieci. W zawiązku z powyższym nie zalecamy aktualizacji oprogramowania do wersji 9, gdyż spowoduje to brak możliwości wysyłania/odbierania wiadomości MMS. Problem wynika z polityki firmy Apple i my jako operator nie mamy na to wpływu.

Kiedy problem zostanie naprawiony? Tego na razie nie wiadomo.

 

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

8 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Marek
Marek
8 lat temu

Wiocha ze strony plusa że od tylu lat nic z tym nie robią. Żadnych starań? Zero prób zmiany tego faktu? Bardzo duży % ludzi w Polsce ma, lub chciało by mieć iPhone w plusie i z tak prozaicznego powodu mają sobie odmawiać? Nie mówiąc już że tak duża sieć po prostu wystawia się na pośmiewisko nie posiadajac cetryfikacji sieci. Wstyd i żenada.

Przemek M
Przemek M
Reply to  Marek
8 lat temu

Mam takie pytanie. Zainstalowałem iOS 9 , zrobiłem archiwizację i wróciłem do wersji 8.4 . Przy odtwarzaniu iPhone widoczna była tylko przedostatnia archiwizacja i zginęło mi dużo zdjeć . Czy teraz instalując iOS 9 mogę odzyskać ostatnia archiwizację ze zdjęciami ???

AppleWorld
Admin
Reply to  Przemek M
8 lat temu

tak jak jest napisane nie mozna przywrocic nowego backupu na stary sysytem.na iOs 9
bedziesz mogl

PrzemekM
PrzemekM
Reply to  AppleWorld
8 lat temu

Ok. Dzięki tak myślałem .

Adam
Adam
Reply to  Marek
8 lat temu

Brak szyfrowania w Plus to nie jest prozaiczny powód.

fernios
fernios
8 lat temu

Jebać PLUS polska najgorsza sieś jaka istnieje złodzieje pierdolone

opel19786
opel19786
8 lat temu

IOS 9.1 BETA 3 DZIAŁAJĄ JAK NALEŻY POZDRAWIAM

iMAJKI
iMAJKI
Reply to  opel19786
8 lat temu

Jakie masa ustawienia jak możesz wstaw tu zrzut ekranu

8
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx