piątek, 12 lipca

Downgrade z iOS 9 na iOS 8

Jak w przypadku każdego nowego systemu iOS jest wielu jego entuzjastów i drugie tyle jego przeciwników doszukujących się w nim błędów i chcących powrotu do poprzedniej wersji systemu. W związku z wieloma pytaniami otrzymywanymi codziennie przez maila lub wiadomości na FB postanowiłem zebrać to w całość i opisać całą procedurę powrotu z iOS 9 do iOS 8.4.1 dopóki Apple daje taką możliwość.

Na początek kilka rzeczy, o których warto pamiętać: zejście do niższej wersji iOS działa tylko tak długo, jak Apple będzie umożliwiał taki ruch i czas ten jest zazwyczaj krótki. Ponadto, nie można przywrócić kopii zapasowej z iTunes z nowej wersji iOS do starszej wersji iOS, więc można w ten sposób stracić część najnowszych danych. Można spróbować przywrócić kopię zapasową z iCloud, która wydaje się być nieco bardziej wyrozumiała dla wersji, ale nie ma na to gwarancji.

Zanim cokolwiek zrobicie, musicie pobrać plik z iOS 8.4.1 w postaci IPSW np. ze strony https://ipsw.me w odpowiedniej wersji dla Waszego urządzenia. Potrzebować będziecie oprócz pliku IPSW, kabel USB/Lightning i aktualną wersję iTunes na komputerze. Należy również wykonać kopię zapasową urządzenia w stanie obecnym jeśli nie została jeszcze zrobiona.

I zaczynamy:

  1. Na iPhone’ie, iPadzie lub iPodzie touch otwieramy aplikację „Ustawienia” i przechodzimy do iCloud, a następnie wyłączamy „Znajdź mój iPhone”
  2. Wyłączamy iPhone’a, iPada lub iPoda touch poprzez przytrzymanie przycisku zasilania
  3. Uruchamiamy program iTunes na komputerze
  4. Podłączamy iPhone’a, iPada, iPoda touch do komputera za pomocą kabla USB, a następnie natychmiast przytrzymujemy przycisk zasilania i Home jednocześnie przez 10 sekund, a następnie puszczamy przycisk zasilania, ale nadal trzymając przycisk Home – gdy na ekranie iTunes pojawi się wiadomość mówiąca, że urządzenie jest w trybie przywracania jesteście gotowi na rozpoczęcie procesu downgrade’u.
  5. Wybierz w iTunes urządzenie z systemem iOS i przejdźcie do ekranu „Podsumowanie”
  6. Naciśnijcie przycisk „Odtwórz iPhone’a” jednocześnie trzymając przycisk SHIFT na komputerze z systemem Windows lub cmd na komputerze Macdowngrading-ios-9-to-ios-8-4-1-1
  7. Wskażcie i wybierzcie pobrany wcześniej plik IPSW z systemem iOS 8.4.1
  8. Rozpocznie się proces pełnej instalacji, której efekt będzie widoczny na ekranie. Po skończeniu pokaże się nowe okno konfiguracji, tak ja na nowym urządzeniu

Teraz jesteście z powrotem posiadaczami systemu iOS 8.4.1, na który można przywrócić kopię zapasową urządzenia wykonaną na iOS 8.4.1, ale jak wspomniałem wcześniej, nie można przywrócić kopii zapasowej iOS 9 na urządzeniu z systemem iOS 8.4.1 z iTunes.

Pamiętajcie, że zawsze możecie znów zaktualizować iPhone’a, iPada lub iPoda touch do systemu iOS 9 w przyszłości, jeśli zmienicie zdanie. Powodzenia.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

13 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Damian Ruchaczewski
Damian Ruchaczewski
8 lat temu

Dzięki za artykuł, przydał się. Mój ipad po „upgradzie” do iOS9 stał się bezużyteczny.

poczatkujacaxd
poczatkujacaxd
8 lat temu

MAM pytanie nie znam sie na tych technologiach , ale chce zaakualizowac ios wyszla mi aktualizacja do ios 8.4.1 ale czytalam zeby zaaktualizowac ios 8.4.1 trzeba miec ios 8.4 … nwm co teraz robic tym bardziej ze nie mam itunesa na komputerze . Bardzo prosze o pomoc 🙂

Mystic
Mystic
Reply to  poczatkujacaxd
8 lat temu

Dalej jest możliwość powrotu? Kupiłem 5sa z IOS 9 i jutro przyjdzie i boję się ze Apple zablokuje możliwość powrotu dlatego pytam.

Mystic
Mystic
Reply to  AppleWorld
8 lat temu

Tak tylko pamiętam jak za czasów ios 6 na iPhone 4 była aktualizacja do ios7 która zabiła ten telefon I nie dało się wrócić i strasznie żałował i skreslilem ten telefon dla mnie wtedy 🙂

Bobo
Bobo
Reply to  Mystic
8 lat temu

Zrobiłem wszystko jak w instrukcji i pisze mi, że oprogramowanie sprzętowe nie jest zgodne z tym iPhonem . Ale ja jestem pewny że jest , pobrałem odpowiedni plik .

MonsterZet
MonsterZet
Reply to  AppleWorld
8 lat temu

Witam! Jestem nowym użytkownikiem iOS, dwa tygodnie temu kupiłem iPhone 6 Plus. Mam pytanie. Czy cofanie do 8.4 jest bezpieczne? To jest oryginalny system prosto od Apple? 🙂

MonsterZet
MonsterZet
Reply to  AppleWorld
8 lat temu

Dzięki 😀 Miałem już odczynienia z takimi rzeczami, ale dla zasady musiałem zapytać. W końcu przygodę z iOS dopiero rozpoczynam 😉

kuku
kuku
8 lat temu

Witam,

mam problem z funkcją telefonu (brak kontaktów, historii połączeń, możliwości wybierania numerów), więc chcę wrócić z wersji 9.0.2 do 8.4.1. Pobrałam odpowiednie oprogramowanie (global), mam najnowszą wersję iTunes, ale przy rozpakowywaniu pliku (shift odtwórz iphona) pojawia się komunikat, że nie można odtworzyć iphon, nieznany błąd (3194). Co zrobić?

kuku
kuku
Reply to  AppleWorld
8 lat temu

dzięki za odpowiedź.. rzeczywiście nie czytam na bieżąco.. przeczytałam, gdy pojawił się problem.. gdzieś za to wyczytałam, że takiego problemu raczej nie naprawi się z poziomu użytkownika.. to prawda?

13
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx