sobota, 13 lipca

mixpanelios9adoption

Użytkownicy iOS instalują najnowszy system operacyjny firmy Apple mniej więcej w takim samym tempie jak instalowali iOS 8 w zeszłym roku wynika z różnych analiz firm, które śledzą stopień adopcji systemu iOS 9. iOS 9 jest dostępny do pobrania już nieco od ponad 24 godzin.

Mixpanel, który na żywo śledzi poziom instalacji nowego systemu iOS 9 szacuje, że jest on już na 12% urządzeń, co jest podobne do tempa w jakim instalowano iOS 8 w 2014 roku.

„iOS 9 został zainstalowany na 12% urządzeń w ciągu ostatnich 24 godzin i jest to tempo podobne do iOS 8 w ubiegłym roku. Dla porównania, taki procent adopcji uzyskał najnowszy system operacyjny Androida, Lollipop w 5 miesięcy. Jedną ogromną zaletą firmy Apple w tym rok w porównaniu do roku ubiegłego jest to, że aktualizacja jest znacznie mniejsza niż w ubiegłym roku (3,5x mniejsza). Apple poczuł empatię dla swoich użytkowników, którzy mieli prawie całkowicie zapełnioną przestrzeń swoich telefonów. Jednak jest jeden problem, który spowalnia tempo instalacji w porównaniu do iOS 7 – to serwery, z którymi kłopoty utrzymują się przez cały czas jak ludzie próbują dokonać aktualizacji. ”

Ponieważ każda witryna analityczna śledzi inny wybór użytkowników iOS na podstawie instalowanych aplikacji, to stopień adopcji iOS 9 podawany przez różne platformy sporo się różni. Wszystkie strony śledzące przyjęcie iOS 9 zgadzają się jednak co do jednego. Tempo jest podobne do instalacji iOS 8 wydanego w ubiegłym roku. Tapjoy widzi procent adopcji na poziomie od 4 do 7 procent w oparciu o urządzenia, natomiast Fiksu widzi 6 procent użytkowników z systemem iOS 9.

tapjoyios9adoption-800x498

Dwa lata temu, iOS 7 miał jednak znacznie szybsze tempo adopcji niż to co widzimy z iOS 9, choć nie jest to zaskakujące ponieważ iOS 7 był aktualizacją ze znaczącą zmianą wyglądu całego systemu operacyjnego. iOS 8 i iOS 9 przyniósł wiele nowych funkcji, ale zaledwie kilka zmian wizualnych.

Zaskakujące jest jednak to, że tempo instalacji iOS 9 nie wyprzedza tempa instalacji iOS 8, ponieważ iOS 9 ma znacznie mniejszy rozmiar instalacji. Podczas gdy iOS 8 wymagał 4,58 GB do instalacji, iOS 9 wymaga jedynie 1,3 GB, co czyni go znacznie bardziej dostępnym dla użytkowników, którzy mają mało wolnego miejsca na swoich urządzeniach.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx