wtorek, 18 czerwca

Według DigiTimes, składany iPad firmy Apple jest obecnie w fazie „intensywnego rozwoju” i według tego serwisu może zostać zaprezentowany już pod koniec 2024 roku.

W płatnym raporcie, w którym powołuje się na źródła z łańcucha dostaw, DigiTimes opisuje, jak Apple współpracuje obecnie z dostawcami nad rozwojem składanego iPada przed produkcją na małą skalę zaplanowaną na koniec 2024 roku. Tajwańska publikacja uważa, że Apple może zapowiedzieć urządzenie pod koniec 2024 roku lub na początku 2025 roku, jeśli postęp prac będzie się utrzymywał.

Apple najwyraźniej pracował nad składanymi produktami od czterech lat i w tym czasie stale wprowadzał zmiany konstrukcyjne, planując wypuszczenie składanego iPada przed rozpoczęciem prac nad składanym iPhonem. Apple zdecydowało się skoncentrować na iPadzie, ponieważ stanowi on stosunkowo niewielką część sprzedaży firmy, co oznacza, że potencjalnymi problemami można łatwiej zarządzać i mają one mniejszy wpływ.

Według doniesień firma nie ukończyła jeszcze projektu składanego iPada. Początkowo kierował nim zespół projektantów Apple, ale obecnie mówi się, że rola ta została przeniesiona na dział zakupów, aby obniżyć koszty. Głównym celem Apple na tym etapie jest osiągnięcie najbardziej ekonomicznego kosztowo wyglądu, motywującego do kontrowersyjnych zmian w urządzeniu.

Mówi się, że głównym problemem jest panel i zawiasy urządzenia, przy czym Apple szczególnie obawia się zagnieceń wyświetlacza. Firma rzekomo oczekuje od firm Samsung i LG dostarczenia wyświetlacza, które zapobiegają efektowi zagnieceń dzięki zastosowaniu rozwiązań mechanicznych. Apple pozornie jest w stanie pozyskać wystarczającą ilość zawiasów do urządzenia, jednak wciąż poszukuje konstrukcji bardziej opłacalnej i łatwiejszej w masowej produkcji, co mogłoby wymagać dalszego uproszczenia i zmniejszenia liczby części.

Oczekuje się, że masowa produkcja pierwszego składanego tabletu Apple rozpocznie się w 2025 roku. DigiTimes uważa, że składany model może zwiększyć sprzedaż iPadów, powodując wzrost globalnej sprzedaży tabletów, która w przeciwnym razie spadałaby.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx