czwartek, 18 lipca

Analityk Ming-Chi Kuo poinformował dziś w swojej najnowszej notatce badawczej, że iPhone 12 nie będzie posiadał w zestawie ani słuchawek EarPods ani zasilacza. Jest to zgodne z prognozą udostępnioną na początku tego tygodnia przez analityków z Barclays.

Kuo informuje, że Apple wypuści nowy zasilacz 20 W jako opcjonalne akcesorium do iPhone’ów i zakończy produkcję istniejących zasilaczy 5 W i 18 W jeszcze w tym roku. Mówi się, że kształt nowego zasilacza 20 W jest podobny do wersji 18 W, z zasilaniem USB-C do szybkiego ładowania, jak pokazano na zdjęciu z przecieków poniżej.

Kuo uważa, że koszty produkcji iPhone’a 12 znacznie wzrosną dzięki obsłudze 5G, ale spodziewa się, że Apple będzie sprzedawać nowe modele w cenie porównywalnej do cen obecnych iPhone’ów 11, a usunięcie słuchawek EarPods i zasilacza z pudełka to jeden ze sposobów na zmniejszenie kosztów. Apple najprawdopodobniej zareklamuje również korzyści środowiskowe takiego posunięcia.

Barclays nadal oczekuje, że Apple dołączy kabel Lightning do USB-C w pudełku jako jedyne akcesorium zawarte w modelach iPhone’a 12.

Kuo spodziewa się również, że Apple przestanie dodawać zasilacz 5 W z iPhonem SE drugiej generacji jeszcze w tym roku, ale powiedział, że zasilacz 12 W będzie nadal dołączany do obecnej generacji 10,2-calowego iPada, iPada Air i iPad mini.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Leon
Leon
4 lat temu

Kutwy

Zack
Zack
4 lat temu

Apple rucha klientów najlepiej

Matjowal
Matjowal
4 lat temu

Taratata

3
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx