czwartek, 25 lipca

Jak informuje Fast Company, Intel ma kłopoty z dotrzymaniem terminów na modem XMM 8160 5G, na który liczy Apple, aby dodać łączność 5G do swojej linii iPhone’ów w 2020 roku.

Powołując się na źródło wiedzy na temat relacji Intela i Apple, Fast Company twierdzi, że Intel nie dotrzymał terminów rozwojowych na chip 5G, co doprowadziło Apple do utraty zaufania do Intela.

Aby zdążyć przed premierą we wrześniu 2020 roku Intel musi dostarczyć Apple próbne chipy latem tego roku, a ostateczny gotowy produkt musi być dostępny na początku 2020 roku. Intel poinformował, że jego chipy będą w urządzeniach mobilnych do 2020 roku i planuje udostępniać chip 8160 5G w drugiej połowie 2019 roku, ale nie jest jasne, czy dotrzyma obiecanych terminów.

Firma Apple korzysta z chipów Intela wraz z chipami Qualcomm od premiery iPhone’a 7 i iPhone’a 7 Plus, a w 2018 roku Intel był wyłącznym dostawcą chipów LTE dla iPhone’a XR, XS i XS Max, zgodnie z prawnymi problemami Apple z Qualcomm.

Plotki sugerują, że Apple planuje wprowadzić łączność 5G w telefonie iPhone w 2020 roku i polega na chipach Intela.

Mówi się, że relacje Intela i Apple są napięte, a po stronie Intela było już trzech kierowników projektów nadzorujących rozwój modemu. Apple prowadzi rozmowy z Samsungiem i Mediatek na temat dostarczania modemów w najbliższej przyszłości, ale żadna ze spółek nie może mieć gotowych układów do 2020 roku.

Źródło Fast Company twierdzi, że Apple wróci do Qualcomm z ekonomicznego punktu widzenia, ale biorąc pod uwagę stale rosnące napięcia prawne między tymi dwiema firmami, wydaje się to mało prawdopodobne.

Apple przygotowuje się do opracowania własnych chipów modemowych, aby nie musiał polegać ani na Intelu, ani na Qualcomm, ale te chipy nie będą gotowe na czas przed uruchomieniem iPhone’a w 2020 roku.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx