niedziela, 26 maja

13-calowy MacBook Air i 13-calowy MacBook Pro firmy Apple mogą być jednymi z pierwszych komputerów Mac, które otrzymają chipy Apple Silicon. Nowe modele mogą zostać zaprezentowane na konferencji Apple, która odbędzie się 10 listopada.

Analityk Apple, Ming-Chi Kuo już w lipcu zasugerował, że Apple wypuści nowe, 13-calowe modele MacBooka Air i MacBooka Pro z układami Apple Silicon przed końcem roku.

Dzisiaj, wkrótce po ogłoszeniu konferencji Apple, Twitterowe konto L0vetodream udostępniło tweeta z tekstem „13 cali x 2” bez żadnych innych informacji. Można to interpretować jako przekaz, że Apple planuje na najbliższej konferencji ogłosić dwa 13-calowe komputery Mac z procesorem Apple Silicon. Sam tweet nie znaczy wiele, ale w połączeniu z wcześniejszymi i bardziej obszernymi informacjami od Kuo, daje nam trochę wglądu w to, czego możemy się spodziewać w przyszły wtorek.

Kuo dodał w lipcu, że Apple pracuje nad zaktualizowanymi 14,1 i 16,1-calowymi modelami ‌MacBooka Pro‌, które mają przeprojektowany wygląd i wyświetlacz mini-LED, ale powiedział, że nie spodziewa się aby pojawiły się one aż do drugiego lub trzeciego kwartału 2021 roku.

Komputery Mac z Apple Silicon będą wyposażone w chipy Apple z serii A zbudowane w 5-nanometrowym procesie. Własne chipy Apple wprowadzą znaczną poprawę szybkości i wydajności, a także wsparcie dla uniwersalnych aplikacji, które mogą działać na wszystkich urządzeniach Apple. Apple planuje przenieść wszystkie swoje komputery na Mac na własne procesory w ciągu około 2 lat.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx