sobota, 3 czerwca

Na zeszłomiesięcznym WWDC Apple oficjalnie ogłosił, że komputery Mac zostaną przeniesione z procesorów Intel x86 na własne chipy Apple Silicon. Apple poinformował również, że planuje wypuścić pierwszy komputer Mac z własnym procesorem do końca roku i zakończyć proces przejścia za około dwa lata.

Według analityka Apple, Ming-Chi Kuo, 13,3-calowy MacBook Pro o kształcie zbliżonym do obecnego 13,3-calowego MacBooka Pro może być pierwszym komputerem Mac, który dostanie układ oparty na ARM zaprojektowanym przez Apple. W marcu Kuo przewidział, że nowy MacBook Pro zostanie wprowadzony na rynek pod koniec 2020 roku lub na początku 2021 roku.

W notatce badawczej dla TF International Securities, Kuo powiedział, że spodziewa się, że ‌13,3-calowy ‌ MacBook Pro‌ z Apple Silicon‌ wejdzie do masowej produkcji w czwartym kwartale tego roku, ale teraz przewiduje, że w tym samym kwartale możemy również zobaczyć MacBooka Air z procesorem ARM.

Kuo nadal uważa, że Apple zamierza wypuścić 16-calowego MacBook Pro mini-LED i 14,1-calowego MacBook Pro, również z wyświetlaczem mini-LED, ale prawdopodobnie pojawią się one w drugim lub trzecim kwartale 2021 roku i co jest najbardziej intrygujące, oba będą miały „całkowicie nowy wygląd”. Poprzednie pogłoski sugerowały, że zaktualizowany 16-calowy komputer MacBook Pro może pojawić się w tym roku w październiku lub listopadzie.

Kuo nie wspomina w najnowszym raporcie o iMacu z Apple Silicon, który wcześniej przewidywał. Oczekuje się, że Apple wprowadzi na rynek w tym roku przeprojektowaną wersję iMaca, choć nie będzie to jeszcze urządzenie z własnym procesorem Apple.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx