czwartek, 25 lipca

Pierwsze urządzenia iPhone SE wyprodukowane w Indiach zaczynają krążyć wokół Bangalore, według raportu The Indian Express. Witryna zauważyła, że wciąż trudno jest znaleźć iPhone’a SE z napisem „Assembled in India” na tyle, ponieważ Apple wypuścił produkcję indyjskiego iPhone’a tylko w niewielkiej testowej ilości z ograniczoną liczbą sztuk.

Indyjskie modele iPhone’a SE najczęściej pojawiają się w Bangalore, co nie jest zaskakujące bo właśnie tam znajduje się zakład montażowy firmy Apple. Apple oficjalnie rozpoczął montaż telefonów iPhone w Indiach w połowie maja, przy czym źródła przewidują, że w ciągu najbliższych kilku tygodni sklepy otrzymają ich pierwsze dostawy.

Telefony są składane przez dostawcę Apple, firmę Wistron, a plany Apple dotyczące lokalnej produkcji urządzeń iPhone rozpoczęły się w ubiegłym roku w ramach inicjatywy premiera Narendra Modiego. W miniony weekend Modi spotkał się z prezesem Apple Timem Cookiem oraz z innymi technologicznymi CEO, aby przedyskutować w jaki sposób rząd Indii może poprawić klimat biznesowy w kraju i przekonanie amerykańskich firm do rozszerzenia produkcji w Indiach.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx