czwartek, 25 lipca

Apple buduje nowy, flagowy salon sprzedaży w Chicago, który ma szklane ściany i cienki dach z włókna węglowego. Wczoraj witryna informacyjna DNAinfo udostępniła zdjęcia dachu sklepu na którym jak się okazuje, Apple dodał swoje białe logo, którego nie było w pierwotnych planach, które sprawia, że szczyt konstrukcji wygląda jak notebook firmy Apple.

Dach jest wykonany z materiału, który przypomina srebrne aluminium MacBooka i MacBooka Pro, z zaokrąglonymi krawędziami i w tym samym prostokątnym kształcie. Kiedy zostanie wykończony, zostanie on osadzony na szklanych ścianach, dzięki czemu powstanie niepowtarzalny wygląd w stylu MacBooka, który nie jest podobny do żadnego innego sklepu Apple Store.

Nowy sklep, zlokalizowany jest w pobliżu zabytkowego mostu Michigan Avenue, obok Chicago River, został zaprojektowany przez wieloletniego partnera firmy Apple firmę Foster+Partners w hołdzie architekta Franka Lloyda Wrighta i jego stylu preriowego który stworzył w Chicago.

Na podstawie planów z roku 2015 budynek rozciąga się na 20 000 stóp kwadratowych i zastąpił wolną część restauracyjną. Posiada dwa poziomy ze schodami, które wychodzą od poziomu ulicy do chodnika obok północnego brzegu rzeki.

Nie wiadomo jeszcze kiedy nowy sklep będzie otwarty, ale budowa zbliża się do końca.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kuba
Kuba
7 lat temu

świetnie, robią dach w stylu klasycznego „szarego” Maca z białym podświetlonym logo… od którego odchodzą na rzecz kolorowych Maców ze srebrnym niepodświetlonym logo. Chyba trochę brakuje spójności, albo projekt sklepu powstał z 7 lat temu 🙂

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx