poniedziałek, 4 grudnia

 

Jak już prawdopodobnie wiecie, Google niedawno przejął Sparrow, popularną aplikację e-mailową dla komputerów Mac i iPhone’a. Wraz z nabyciem przez Google stało się jasne, że żadne nowe aktualizacje lub zmiany nie zostaną wprowadzone do aplikacji na Mac i iPhone’a, a zespół Sparrow dołączy do zespołu Gmaila.

Jednak nie wszyscy lubią takie zmiany, a tego typu przejęcia nie są obecnie wyjątkiem. W ciągu zaledwie dni od ogłoszenia tej decyzji pojawiła się w internecie petycja, w której użytkownicy żądają utrzymania przy życiu Sparrow. Petycja, utworzona została w serwisie change.org i jest opisana jako „zarzut do Google”, aby utrzymać Sparrow w takiej czy innej formie jako przykład dla innych wschodzących talentów.

Jak stwierdzono w petycji:

W dobie silnej konkurencji z najlepszymi talentami, firmy takie jak Google szybko nabywają zapalonych twórców, zabijając w ten sposób rozwój technologii za którą płacą, wykorzystują i kochają miliony użytkowników.

Sparrow posiada sporą, lojalną grupę użytkowników, która nie chce by aplikacja przeszła do historii. Zwłaszcza po tym, jak Sparrow miał wielkie plany z wypuszczeniem aplikacji na iPada, które ogłosił zaledwie kilka tygodni wcześniej.

W chwili pisania tego postu petycja posiada 148 podpisów, a żeby trafiła do odbiorcy potrzebowała 100. Można ją jeszcze podpisać tutaj. My już to zrobiliśmy. Niestety, pewnie nie ma znaczenia ile podpisów petycja dostanie, gdyż Google najwyraźniej wciąż ma ostatnie słowo. Przekonanie firmy tej wielkości do odwrócenia decyzji wymagało by na pewnie więcej niż 100 wiernych użytkowników.

 

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx