sobota, 22 czerwca

Parce

Wyobraźcie sobie, że Wasze urządzenia mogą wysyłać Wam powiadomienia z pytaniem, czy mogą się wyłączyć, że możesz wyłączyć je zdalnie lub włączyć aby nie pobierały prądu w trybie gotowości. Byłoby to całkiem sensowne, prawda? Takie właśnie rozwiązania proponuje nam wtyczka energooszczędne Parce.

Parce powiadomienie

Parce to adapter, który montujesz pomiędzy gniazdem zasilania, a wtyczką urządzenia (telewizora, centrum multimedialnego lub innego dowolnego urządzenia). Łączy się on do sieci domowej za pomocą Wi-Fi i monitoruje moc działającego przez niego urządzenia. Dane te mogą być przeglądane na komputerze, dzięki czemu łatwo można zobaczyć, co pochłania nam najwięcej energii wśród urządzeń domowych. Co więcej, Parce pozwala wykryć kiedy urządzenie jest w trybie gotowości i – jeśli czas ten trwa długo – może wysłać wiadomość z pytaniem, czy pozwalasz na całkowite wyłączenie urządzenia.

Parce – The World’s First Intelligent Energy Saving Program For Everyone from büro bewegt on Vimeo.

Całość wygląda całkiem interesująco. W obecnych czasach każdy dba o obniżenie swoich rachunków, a to urządzenie zdecydowanie to ułatwia. Jak zawsze jest jeden minus. Cena. Każdy adapter Parce kosztuje 100 dolarów. Więc koszt urządzeń nie zwraca się zbyt szybko.
Pozostają nam zatem dwa rozwiązania. Albo zainwestować z myślą o dłuższej perspektywie oszczędności, lub po prostu wychodząc z pomieszczenia zastanowić się czy oby wszystko co pozostawiliśmy włączone musi takie pozostać. Wybór należy do każdego z Was.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx