środa, 17 sierpnia

Apple oficjalnie ogłosił, że nowy Apple Campus 2 zostanie otwarty i oddany pracownikom w celu przenoszenia się od kwietnia, a jego oficjalna nazwa to „Apple Park”. Firma podała, że przeniesienie ponad 12 000 pracowników w nowe miejsce zajmie ponad sześć miesięcy. Niektóre mniejsze budynki i prace wykończeniowe związane z zagospodarowaniem terenu będą kontynuowane w lecie.

Na cześć zmarłego CEO Steve’a Jobsa – który 24 lutego skończyłby 62 lata – Apple ogłosił, że amfiteatr w Apple Park zostanie nazwany „Steve Jobs Theater”. Amfiteatr będzie jednym z budynków, który zostanie otwarty jeszcze w tym roku i znajduje się w jednym z najwyższych punktów kampusu, z widokiem na pobliskie łąki i duży, okrągły budynek główny w Apple Park.

Informacja prasowa odkrywa również zbiór innych budynków w Apple Park, w tym centrum dla odwiedzających, które posiadać będzie sklep Apple Store i kawiarnię otwartą publicznie. Apple współpracował z Foster + Partners, aby zbudować Apple Park, który zajmuje 175 akrów i w 100 procentach jest obsługiwany przez energię odnawialną.

Na dachu głównego budynku, który przypomina statek kosmiczny, znajdować się będzie 17 megawatowy panel energii słonecznej co oznacza, że Apple Park po uruchomieniu będzie jedną z największych instalacji solarnych na planecie. Apple jest również dumny z inicjatywy Parku krajobrazowego, który doprowadził do zastąpienia 5 milionów stóp kwadratowych asfaltu przez różne tereny zielone, w tym także ponad 9 000 rodzimych i odpornych na suszę drzew.

Budowa kampusu rozpoczęła się w 2013 roku i pierwotnie miała się zakończyć pod koniec 2016 roku, ale opóźnienia budowlane przesunęły jego datę otwarcia. Przez lata, postęp prac w kampusie był podglądany przez filmy kręcone przez drony, które dały fanom Apple szansę zobaczyć główne etapy budowy.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx