czwartek, 11 kwietnia

Chiński producent telefonów komórkowych Oppo zaprezentował dziś swoje nowe rozwiązanie wśród wszechobecnym „notchom” w smartfonach – „pierwszą na świecie” kamerę pod ekranem czyli Under-Screen Camera (USC).

Pełnoekranowa technologia wyświetlacza została zaprezentowana publiczności podczas kongresu Mobile World Congress w Szanghaju, po zapowiedzi na początku tego miesiąca.

Według Oppo, aparat do selfie jest osadzony pod częścią wyświetlacza, który jest wykonany z wysoce przezroczystego niestandardowego materiału ze specjalną strukturą pikseli, która umożliwia przechodzenie światła do obiektywu. Aparat do selfie jest również większy niż inne przednie kamery, z szerszym obiektywem przysłony przed czujnikiem.

Firma przyznała już, że umieszczenie kamery pod ekranem utrudni dopasowanie jakości aparatu smartfona. Aby to zrekompensować Oppo stwierdził, że opracował algorytmy oprogramowania, które rozwiązują problemy związane z zamgleniem, olśnieniem i przekłamaniem barw, w wyniku czego powstają zdjęcia „na równi z urządzeniami głównego nurtu”.

Oczywiście nie będziemy wiedzieli, jak dokładne jest to twierdzenie, dopóki technologia ta nie wejdzie na rynek. Wciąż nie jest jasne, kiedy aparat podekranowy zadebiutuje w produkcie konsumenckim, ale firma twierdzi, że planuje wypuszczenie urządzenia z USC ”w niedalekiej przyszłości.”

To nie pierwszy raz, kiedy Oppo próbuje wprowadzać innowacje w przestrzeni kamer mobilnych. W lutym firma wprowadziła na rynek 10-krotny zoom optyczny do smartfonów, a już w zeszłym miesiącu zaprezentował swój najnowszy flagowy telefon OnePlus 7 Pro, który ma bezobsługowy wyświetlacz i wyskakujący aparat do selfie.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx