sobota, 24 lutego

Wiele doniesień mówi, że Apple planuje przejście na własne procesory oparte na ARM w komputerach Mac już od 2020 roku, a firma dokonała ostatnio znaczących zatrudnień, co nadaje wiarygodność temu celowi.

Według profilu na LinkedIn, do Apple dołączył w zeszłym miesiącu główny architekt procesorów i systemów ARM, Mike Filippo. Filippo kierował rozwojem kilku chipów w ARM w latach 2009–2019, w tym Cortex-A76, Cortex-A72, Cortex-A57 oraz nadchodzących chipów 7nm+ i 5nm.

Filippo był także głównym architektem procesorów i systemów Intela w latach 2004–2009. W latach 1996–2004 był projektantem układów scalonych w AMD, więc wniósł do Apple bogate doświadczenie w produkcji chipów.

Profil Filippo wciąż wymienia jego stanowisko w ARM jako obecne, ale dyskusje w mediach społecznościowych sugerują, że opuścił on firmę.

Apple projektując własne procesory oparte na ARM dla komputerów Mac, pozwoli na odejście od procesorów Intela, które często napotykają opóźnienia. I faktycznie źródła w Intelu potwierdziły, że Apple planuje przejście na procesory oparte na ARM na komputerach Mac od przyszłego roku.

Apple projektuje już własne układy serii A dla iPhone’a i iPada, a także projektuje niestandardowy układ zabezpieczający T2 w najnowszych modelach Mac, w ramach szerszych wysiłków zmierzających do przejścia na komponenty wewnętrzne i projekty chipów. Apple od dawna jest znany ze ścisłej integracji sprzętu i oprogramowania.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx