wtorek, 27 lutego

Apple bada pomysł dodania aparatu do Apple Watch, choć nie w sposób, jakiego można by się spodziewać.

Amerykańskie Biuro Patentowe i Znaków Towarowych przyznało firmie Apple patent, który opisuje pasek do Apple Watch z kamerą lub czujnikiem optycznym przymocowanym do jej końca. Umożliwi to Apple Watch robienie zdjęć i nagrywanie filmów, a wyświetlacz Apple Watch będzie służył jako wizjer.

Pasek byłby wykonany z elastycznych materiałów, takich jak wiele obecnych pasków, pozwalając użytkownikowi na zginanie lub skręcanie, aby wycelować kamerę. Patent firmy Apple zawiera różne ilustracje, w jaki sposób można umieścić pasek i kamerę, w tym taki, w którym kamera unosi się tuż nad wyświetlaczem Apple Watch.

Aparat w zegarku Apple Watch może umożliwić podstawowe robienie zdjęć jak również rozmowy FaceTime bezpośrednio z nadgarstka. Patent opisuje również możliwość stosowania wielu czujników optycznych, co sugeruje, że przyszłe paski do Apple Watch mogą mieć zarówno przednie, jak i tylne kamery, umożliwiając użytkownikom przełączanie się między widokami, jak w iPhone’ie.

Apple złożył wniosek patentowy w Urzędzie Patentowym Stanów Zjednoczonych w dniu 16 września 2016 roku, czyli tydzień po premierze modelu Apple Watch Series 2. Chociaż zarówno modele z serii 3, jak i z serii 4 zostały wypuszczone bez pasków z kamerą to od tego czasu Apple z pewnością posunął się naprzód z pomysłem do przyszłych modeli.

Apple co tydzień składa liczne zgłoszenia patentowe, a wiele wynalazków nie widzi światła dziennego. Patenty są również bardzo szczegółowe, obejmując wiele możliwych pomysłów, nawet tych, których Apple może nie planować. Tak więc dokładna implementacja patentu jest bardzo niejasna.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx