piątek, 24 marca

Apple ogłosił dzisiaj, że oficjalna wersja macOS Big Sur zostanie wydana w czwartek, 12 listopada. Wiadomość ta pojawiła się w trakcie konferencji „One More Thing” firmy Apple, podczas której zaprezentowano nowe modele Mac mini, MacBook Air i MacBook Pro z chipem M1.

MacOS Big Sur został zaprezentowany na WWDC w czerwcu i będzie miał odświeżony wygląd. Apple nazywa to największą aktualizacją wyglądu systemu macOS od czasu wprowadzenia systemu Mac OS X. Obejmują one również zmiany w krzywiźnie narożników okien i w wyglądzie ikon doka.

Chociaż zmiany są subtelne, powinny wprowadzić świeżość w wyglądzie w porównaniu do obecnego systemu macOS. Inne zmiany obejmują jaśniejsze okna z dodatkową przezroczystością, bardziej przezroczysty dok, ikony aplikacji z nowym, jednolitym kształtem, przerobione dźwięki systemowe i nie tylko.

Odświeżony pasek menu z dostępem do konfigurowalnego Centrum sterowania, które obejmuje sterowanie Wi-Fi, Bluetooth i AirDrop, jasność klawiatury, tryb Nie przeszkadzać, tryb ciemny, poziom dźwięku i nie tylko. Podobnie, Centrum powiadomień zostało przeprojektowane z bardziej interaktywnymi powiadomieniami pogrupowanymi według aplikacji i widżetów w stylu iOS z dostosowaniami w trzech różnych rozmiarach.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx