niedziela, 19 maja

Firma Apple zaprezentowała dziś nowy MacBook Air, który jest pierwszym komputerem Mac z niestandardowym procesorem Apple Silicon nazwanym M1. Nowy MacBook Air jest do 3,5x szybszy niż MacBook Air poprzedniej generacji i zapewnia do 5x wyższą wydajność grafiki.

MacBook Air to najpopularniejszy i najlepiej sprzedający się 13-calowy notebook na świecie. Dzięki chipowi M1 w MacBooku Air przyspieszy wszystko, od edycji rodzinnych zdjęć po eksportowanie filmów do Internetu. Potężny 8-rdzeniowy procesor działa do 3,5x szybciej niż poprzednia generacja. Dzięki nawet 8-rdzeniowemu procesorowi graficznemu grafika jest do 5 razy szybsza, co stanowi największy skok w historii MacBooka Air, dzięki czemu wciągające, wymagające graficznie gry działają ze znacznie wyższą liczbą klatek na sekundę.

Kontroler pamięci masowej układu M1 i najnowsza technologia flash zapewniają do 2x wyższą wydajność dysku SSD, dzięki czemu przeglądanie ogromnych zdjęć lub importowanie dużych plików jest znacznie szybsze. W MacBooku Air M1 jest szybszy niż chipy w 98 procentach laptopów PC sprzedawanych w zeszłym roku

Dzięki wiodącej w branży wydajności energetycznej M1, MacBook Air zapewnia tę wydajność również w konstrukcji bez wentylatora, co oznacza, że ​​bez względu na to, co robią użytkownicy, pozostaje on całkowicie cichy. Nowy MacBook Air zapewnia wyjątkowo długi czas pracy baterii, do 15 godzin bezprzewodowego przeglądania Internetu i do 18 godzin odtwarzania wideo – najdłuższy czas pracy baterii w historii MacBooka Air.

Inne nowe funkcje w MacBooku Air obejmują najnowszy procesor sygnału obrazu (ISP) firmy Apple zawarty w chipie M1, który poprawia jakość obrazu z kamery dzięki lepszej redukcji szumów, szerszemu zakresowi dynamicznemu oraz ulepszonemu automatycznemu balansowi bieli i wykrywaniu twarzy. Obsługa szerokiej palety kolorów P3 zapewnia jeszcze bardziej żywy, realistyczny wyświetlacz Retina. Bezpieczna enklawa w M1 w połączeniu z Big Sur zapewnia najlepsze w swojej klasie zabezpieczenia z funkcjami takimi jak Touch ID, który ułatwia odblokowanie MacBooka Air i dokonywanie bezpiecznych zakupów online za pomocą Apple Pay za dotknięciem palca. Wi-Fi 6 zapewnia większą wydajność bezprzewodową, a dwa porty Thunderbolt z obsługą USB 4 umożliwiają łączność z szeroką gamą urządzeń peryferyjnych.

Nowy MacBook Air jest możliwy do zamówienia już od dziś w cenie 5199 złotych, a do oficjalnej sprzedaży trafi od 17 listopada.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx