środa, 18 maja

Firma Apple zaprezentowała dziś nowy, 13-calowy MacBook Pro, drugi z zapowiedzianych komputerów Mac z własnym chipem M1 Apple Silicon ze zintegrowanym procesorem graficznym.

Dzięki chipowi M1 i systemowi Big Sur, 13-calowy MacBook Pro staje się jeszcze potężniejszy i jeszcze bardziej profesjonalny. 8-rdzeniowy procesor w połączeniu z aktywnym systemem chłodzenia MacBooka Pro jest nawet 2,8x szybszy niż poprzednia generacja, zapewniając przełomową wydajność podczas kompilowania kodu, transkodowania wideo, edycji zdjęć w wysokiej rozdzielczości i nie tylko.

8-rdzeniowy procesor graficzny jest do 5x szybszy, dzięki czemu użytkownicy mogą cieszyć się niezwykle płynną grafiką, niezależnie od tego, czy projektują grę wymagającą grafiki, czy też projektują nowy produkt. Dzięki M1 13-calowy MacBook Pro jest do 3 razy szybszy niż najlepiej sprzedający się laptop z systemem Windows w swojej klasie. Uczenie maszynowe jest do 11 razy szybsze, a do zadań na urządzeniu wykorzystuje Neural Engine.

Dzięki nawet 17 godzinom bezprzewodowego przeglądania Internetu i 20 godzinom odtwarzania wideo MacBook Pro zapewnia nawet dwukrotnie dłuższą żywotność baterii w porównaniu z poprzednią generacją i najdłuższą żywotność baterii kiedykolwiek na Macu.

Inne nowe funkcje w nowym 13-calowym MacBooku Pro obejmują mikrofony studyjnej jakości, zapewniające wyjątkowo wyraźne nagrania i rozmowy, a najnowsza kamera zapewnia ostrzejsze obrazy i więcej szczegółów w cieniach i światłach podczas rozmów wideo. Nowy MacBook Pro zapewnia również najlepsze w swojej klasie zabezpieczenia dzięki Secure Enclave w M1 i Touch ID. Posiada również dwa porty Thunderbolt z obsługą USB 4, dzięki którym można podłączyć więcej urządzeń peryferyjnych niż kiedykolwiek, w tym Apple Pro Display XDR w pełnej rozdzielczości 6K.

Nowy, 13-calowy MacBook Pro jest możliwy do zamówienia już od dziś w cenie od 6699 złotych. Komputer trafi do sprzedaży od 17 listopada.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx
()
x